Billy Corgan ujawnił tytuły nowych utworów The Smashing Pumpkins

Maciej Koprowicz
21.02.2018 11:40
Billy Corgan ujawnił tytuły nowych utworów The Smashing Pumpkins Fot. NurPhoto/REX Shutterstock/EAST NEWS

„Powalające Dynie” wracają w klasycznym składzie na dobre. Ich lider ujawnił, że zespół pracuje w studiu nad 8 nowymi kawałkami. Czy złożą się na nowy album?

„Reunion” The Smashing Pumpkins z muzykami klasycznego składu, który nagrał najlepsze albumy zespołu w latach 90. to jedno z najważniejszych rockowych wydarzeń 2018 roku. Od kilku tygodni spekulowano, czy do zespołu powrócą perkusista Jimmy Chamberlin i gitarzysta James Iha. Lider zespołu, Billy Corgan zwodził fanów enigmatycznymi wzmiankami na swoim Instagramie, aż wreszcie wielki powrót Pumpkins doczekał się oficjalnego potwierdzenia.

Zespół z Chamberlinem i Ihą latem 2018 ruszy w liczącą 36 koncertów trasę po Stanach Zjednoczonych. Ze składu, który towarzyszył Corganowi  w latach 1988-2000 zabraknie tylko basistki D’arcy Wretzky. Prawdopodobnie zastąpi ją Jack Bates, syn Petera Hooka z New Order.

Nie wiadomo jeszcze, czy powrót grupy w (prawie) klasycznym składzie zaowocuje nowym albumem. Wiadomo, że Corgan pracuje z Ihą i Chamberlinem w studiu. Nagrywa jednak zarówno utwory Pumpkins, jak i solowe. W niedawnym poście na Instagramie ujawnił, że w studiu w Malibu powstaje 8 nowych piosenek zespołu.

Billy napisał:

Dzień dobry! Znów w domu w Chicago, jest śnieżnie i niefajnie. Mam tydzień, by dopracować teksty do 8 nowych piosenek Smashing Pumpkins, ale mam nadzieję także dokończyć kilka solowych kawałków. Album solowy liczy obecnie między 16 a 18 piosenkami i wciąż wymaga dogrywek. A skoro mowa o dogrywkach, to w przyszłym tygodniu wracam do Malibu, by zaśpiewać zupełnie nowe, jeszcze błyszczące teksty i wykroić ostateczne gitarowe dogrywki z Jamesem i Jeffem [Schroederem, drugim gitarzystą The Smashing Pumpkins]. Zapracowany! Ale to dobrze. A dla podglądaczy, oto tytuły 8 piosenek Smashing Pumpkins:

  • „Alienation”
  • „Travels”
  • „Silvery Sometimes”
  • „Solara”
  • „With Sympathy”
  • „Marchin’ On”
  • „Knights of Malta”
  • „Seek and You Shall Destroy”

Nie wiadomo jednak, czy utwory trafią na nowy album studyjny, czy zostaną opublikowane w jakiś inny sposób, na przykład w postaci EP. Dyskografię The Smashing Pumpkins zamyka album „Monuments To An Elegy” z 2014, nagrany przez Corgana z Jeffem Schroederem i muzykami sesyjnymi. W 2017 wokalista, jako William Patrick Corgan wydał drugi solowy album, „Ogilala” .

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.