23.08.2017 11:10

Billy Corgan wyda płytę i zagra na cmentarzu, gdzie spoczywa Chris Cornell

Lider Smashing Pumpkins ma intrygujące plany na najbliższą przyszłość.

Billy Corgan wyda płytę i zagra na cmentarzu, gdzie spoczywa Chris Cornell
foto: Retna/Photoshot/REPORTER

Drugi album studyjny Billy’ego Corgana nosić będzie tytuł „Ogilala” i ukaże się 13 października 2017. Płyta sygnowana będzie skrótem WPC – artysta podpisuje się obecnie William Patrick Corgan. Producentem następcy krążka „TheFutureEmbrace” z 2005 będzie Rick Rubin, znany ze współpracy m.in. ze Slayerem, Red Hot Chili Peppers i System Of A Down. Płyta powstawała w słynnym studiu Shangri-La w Malibu.

22 sierpnia 2017 frontman Smashing Pumpkins ujawnił pierwszy utwór z „Ogilali”. To melancholijna, fortepianowa ballada „Aeronaut”. Posłuchajcie, jak brzmi dziś Billy, pardon, William Patrick Corgan:

Tracklista albumu:

 1. Zowie
 2. Processional
 3. The Spaniards
 4. Aeronaut
 5. The Long Goodbye
 6. Half-Life Of An Autodidact
 7. Amarinthe
 8. Antietam
 9. Mandaryne
 10. Shiloh
 11. Archer

Artysta będzie promował nową płytę solowymi koncertami, jak na razie tylko w Stanach Zjednoczonych. Zagra też w pewnym dość nietypowym miejscu. W listopadzie Corgan da trzy koncerty w obiekcie o nazwie Masonic Lodge, znajdującym się na terenie cmentarza Hollywood Forever Cemetery w Los Angeles. Nekropolia w ostatnich miesiącach stała się celem pielgrzymek fanów Soundgarden, ponieważ pochowany na niej został Chris Cornell. Z polskiej perspektywy koncerty na cmentarzu mogą szokować, ale Masonic Lodge (Loża Masońska) gościła już wiele gwiazd muzyki. W 2017 grali tu m.in. Depeche Mode, Mount Eerie i Manchester Orchestra.

Maciej Koprowicz
Tagi: Billy Corgan The Smashing Pumpkins Chris Cornell Rock News