Billy Gibbons z ZZ Top wyda solową płytę

Małgorzata Wierzejewska
03.08.2015 16:39
Billy Gibbons z ZZ Top wyda solową płytę Fot. Alberto Cabello, CC-BY-2.0

Inspirowany kubańskimi dźwiękami krążek ukaże się 23 października 2015 roku. Znamy tytuł albumu i jego okładkę.

„Perfectamundo”, bo taki tytuł nosi nowa płyta gitarzysty ZZ Top, jest jego pierwszym projektem sygnowanym własnym nazwiskiem. Przy tworzeniu krążka Gibbonsowi pomagali inni, specjalnie dobrani przez niego muzycy. Są to klawiszowiec Mike Flanigan, wokalista i basista Alex Garza, perkusista Greg Morrow i gitarzysta Gary Moon.

Poza tym na longplayu usłyszymy pianistę Martina Guigiu i kubańskiego muzyka Chino Ponsa. Wszyscy tworzą grupę BFG. Billy Gibbons bardzo chwali sobie współpracę z zespołem.

Chino pobłogosławił mnie i powiedział, że idę w dobrym kierunku. To dało mi kopa, aby popchnąć ten projekt do przodu.

Poza datą premiery płyty „Perfectamundo” poznaliśmy też jej okładkę:

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Informacje o tym, że muzyk planuje wydać solowy album pojawiły się już w lutym 2015 roku. Billy Gibbons udzielił wtedy wywiadu, w którym zdradził, dlaczego zamierza wziąć na warsztat latynoskie rytmy.

Kiedy miałem 13 lat, mój ojciec wysłał mnie do Nowego Jorku, abym nauczył się kubańskich rytmów. Potem przez kilka lat mieszkałem w Meksyku. Wiedziałem, że na tyle znam ich kulturę, że kiedyś wpędzi mnie to w kłopoty.

Na „Perfectamundo” nie zabraknie jednak muzycznych korzeni Billy'ego Gibbonsa. Na płycie usłyszymy nieco przerobione wersje „Got Love if You Want It” znanego amerykańskiego bluesemana Slim Harpo, czy „Baby Please Don't Go” autorstwa country bluesowego muzyka Lightnin' Hopkinsa.

Jesteście ciekawi, jak Billy Gibbons poradzi sobie z kubańskimi dźwiękami?

Małgorzata Wierzejewska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.