08.06.2017 12:50

Billy Sheehan obwinia koncerny farmaceutyczne za śmierć Chrisa Cornella

Basista The Winery Dogs jest w szoku, że niektóre leki mogą powodować myśli samobójcze. Muzyk apeluje o to, by coś zmienić w tej sytuacji.

Billy Sheehan obwinia koncerny farmaceutyczne za śmierć Chrisa Cornella
foto: Reporter / East News

Chris Cornell popełnił samobójstwo 17 maja 2017 i raport toksykologiczny wykazał, że w organizmie muzyka znajdowało się wiele substancji, które występują w lekach na receptę. Sprawa spowodowała sporo komentarzy i do dyskusji przyłączył się również basista Billy Sheehan, którego melomani kojarzę ze współpracy m.in. ze Stevem Vaiem, Davidem Lee Rothem, zaś obecnie gra on w The Winery Dogs obok Mike'a Portnoya.

Sheehan podziela zdanie żony Chrisa Cornella, która tuż po śmierci męża wyznała, że wokalista mógł przyjąć za dużą ilość leku powodującego myśli samobójcze:

"

Byłem zły z tego powodu, bo wierzę w to, co widziałem w mediach i jest to moja opinia. Chyba to jego żona poruszyła temat dotyczący farmaceutyki na świecie, która jest okropna. Wiele osób umiera, bo przez pomyłkę weźmie dwie pigułki albo zapomina, że wzięło już jedną i przyjmuje kolejną, albo w ogóle zapomina przyjąć lekarstwo i występuje u nich zespół abstynencyjny. "

Basista jest zdania, że trzeba uważać na leki, które jako skutek uboczny podają myśli samobójcze:

"

Nie mogę uwierzyć, że taki produkt może być na rynku, musi być jakieś inne, lepsze wyjście. Mamy niesamowity świat pełen inteligentnych ludzi i niesamowitych naukowców - musi być jakieś lepsze wyjście, niż te konkretne substancje, które są tak niebezpieczne. "

Muzyk zauważa, że chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii:

"

Więcej teraz osób umiera przez uzależnienie od leków niż w wypadkach i przyjmuje tabletki według wskazówek zalecanych zgodnie z prawem. Te statystyki są porażające. "

Sheehan jest zszokowany tą sytuacją i bardzo współczuje rodzinie Cornella jednocześnie licząc na to, że ktoś podejmie jakieś działania, żeby polepszyć sytuację w farmaceutycznym biznesie.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Chris Cornell