05.02.2018 12:25

Biograf AC/DC twierdzi, że zespół nagra płytę z Axlem Rosem

Murray Engleheart zapowiada, że doczekamy się nowego albumu i trasy koncertowej AC/DC z liderem Guns N’ Roses w roli wokalisty.

Biograf AC/DC twierdzi, że zespół nagra płytę z Axlem Rosem
foto: Chris Casella/Retna/Photoshot/REPORTER/EAST NEWS

W ostatnich latach AC/DC przeżył wiele zawirowań. W 2016 roku z funkcji wokalisty zwolniono Briana Johnsona, który ma poważne problemy ze słuchem. Jego miejsce zajął Axl Rose, frontman Guns N’ Roses. Z nim za mikrofonem australijski zespół dokończył trasę koncertową, co nie wszystkim fanom się spodobało.

Axl miał być jedynie tymczasowym wokalistą, ale wiele wskazuje na to, że zadomowi się w składzie grupy Angusa Younga na dłużej. Już w lutym 2017 dziennikarz Paul Cashmere stwierdził, że zespół nagra z Rosem album. Podobną opinię wyraził Murray Engleheart, autor jego popularnej biografii „AC/DC: maksimum rock'n'rolla”.

Engleheart na swoim profilu na Facebooku napisał:

"

Spekulujcie, co tylko chcecie, ale mówiłem tak wcześniej i powtarzam teraz: AC/DC będzie kontynuować działalność z Axlem na wokalu. Będzie nowa płyta, trasa i cała reszta. Wielkie hazardowe zagranie Angusa okazało się równie ogromnym triumfem, które ustawiło go na przyszłość. "

Guns N’ Roses jest w trakcie trasy koncertowej „Not In This Lifetime… Tour”, w ramach której zespół wystąpi m.in. na Stadionie Śląskim w Chorzowie 9 lipca 2018. Trasa zakończyć się ma w 2018 roku. Trudno przypuszczać, że wobec tak napiętego kalendarza Axl znalazł wcześniej czas na nagrywanie z AC/DC, ale dziennikarze spekulują, że po wypełnieniu zobowiązań koncertowych artysta wejdzie do studia z zespołem Angusa Younga.

Maciej Koprowicz
Tagi: AcDc Rock News Axl Rose Guns N Roses