07.12.2018 13:52

Biografia Chrisa Cornella będzie gotowa w 2020 roku

Dziennikarz magazynu "Rolling Stone" zdradził, że pracuje nad biografią Chrisa Cornella. Książka ukaże się w 2020 roku. 

Chris Cornell
foto: Martin Harris/Capital Pictures/EAST NEWS

Od śmierci Chrisa Cornella minęło już ponad 1,5 roku, jednak ból fanów i bliskich po stracie muzyka nie minął. Co chwila pojawiają się nowe pomysły w jaki sposób uczcić jego osobę i podziękować mu za dorobek artystyczny, który po sobie zostawił. Utwór inspirowany Cornellem nagrał zespół Alice In Chains, z kolei żona artysty postarała się o wyjątkowy pomnik muzyka w Seattle, a jego syn wystąpił w klipie do niepublikowanego wcześniej utworu ojca.

Także gwiazdy takie jak Foo Fighters czy Metallica, postanowiły zadbać o pamięć wokalisty Soundgarden. Zagrają na specjalnym koncercie "I Am The Highway: A Tribute To Chris Cornell". Okazuje się, że to nie koniec niespodzianek.

Biografia Chrisa Cornella planowana na 2020 rok

W 2020 roku ukaże się biografia Chrisa Cornella. Napisania książki o muzyku podjął się dziennikarz magazynu "Rolling Stone", Corbin Reiff. Mężczyzna opublikował informację o wydawnictwie na swoim Twitterze:

"

Nie mogłem się doczekać, żeby ogłosić, że sfinalizowałem umowę na napisanie książki o Chrisie Cornellu. Biografia będzie nosiła tytuł "TOTAL F@&KING GODHEAD". "

Corbin zapewnił, że materiał, który zebrał będzie wyjątkowy. Dotarł między innymi z krytykiem Dawnem Andersonem, który jako jeden z pierwszych zrecenzował nagrania Soundgarden oraz Jacka Endino, który pracował nad wczesnymi numerami zespołu. 

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Chris Cornell