23.04.2018 14:37

„Black Dog” Led Zeppelin w wykonaniu nastoletniej perkusistki Siny

Młodziutka Niemka powraca z nowym coverem. Tym razem towarzyszą jej także znakomici koledzy – wokalistka Alyona i gitarzysta Andrei Cerbu.

„Black Dog” Led Zeppelin w wykonaniu nastoletniej perkusistki Siny
foto: kadr z wideo

Sina ma dopiero 19 lat, ale na bębnach już wymiata niczym doświadczony rockman. Swój talent odziedziczyła po tacie, muzyku koncertowym i sesyjnym. W wieku 11 lat po raz pierwszy zasiadła za perkusją. W ciągu kilku lat znakomicie opanowała ten instrument, a swoje postępy dokumentuje na kanale na YouTube sina-drums, który założyła w 2014 roku.

Do tej pory nastolatka z Niemiec zarejestrowała perkusyjne covery utworów m.in. Dire Straits, Toto, Queen, Whitesnake i Michaela Jacksona. Niedawno prezentowaliśmy „Toxicity” System Of A Down w wykonaniu Siny. Teraz mamy dla Was kolejne jej dokonanie – tym razem wsparli ją równie utalentowani koledzy.

Sina wraz z wokalistką Alyoną i gitarzystą Andrei Cerbu nagrała cover „Black Dog”, słynnego utworu Led Zeppelin z albumu „Led Zeppelin IV” z 1971 roku. Partie Johna Bonhama to zawsze duże wyzwanie dla perkusisty, ale młoda Niemka zdecydowanie nie poległa w starciu z legendą. Znakomicie spisali się także Alyona i Andrei. Posłuchajcie sami tego udanego coveru:

Covery w wykonaniu młodych muzyków

W sieci znaleźć można wiele świetnych coverów klasycznych rockowych kawałków w wykonaniu utalentowanych dzieciaków – sprawdźcie między innymi utwory Van Halen, Toola, Slipknota i Danziga w interpretacji wychowanków fundacji O’Keefe. Polecamy również nagrania Marcina Patrzałka, który gra na gitarze w stylu flamenco – zagrał bardzo oryginalną wersję „Master Of Puppets” Metalliki.

Maciej Koprowicz
Tagi: Duperele Led Zeppelin