Dzięki "Black Mirror" liczba wyświetleń utworu Nine Inch Nails na YouTubie zwiększyła się o 300%

13.06.2019 12:20
Dzięki "Black Mirror" liczba wyświetleń utworu Nine Inch Nails na YouTubie zwiększyła się o 300% Fot. Retna/Photoshot/REPORTER/East News

Fani serialu "Black Mirror" zainteresowali się kawałkiem Nine Inch Nails "Head Like a Hole", dzięki czemu zespół może pochwalić się nowym rekordem.

Wielu fanów niecierpliwie czekało na 5. sezon "Black Mirror", jednego z najbardziej słynnych tytułów Netfliksa. W 3. odcinku "Rachel, Jack and Ashley, too" pojawiła się Miley Cyrus, która wykonał utwór Nine Inch Nails "Head Like A Hole". Odcinek pokazuje historię nastolatki, która chce poznać swoją idolkę Ashley O (w tej roli Miley Cyrus), której życie wcale nie jest tak kolorowe, jak niektórzy sądzą.

Dzięki "Black Mirror" liczba wyświetleń utworu Nine Inch Nails na YouTubie zwiększyła się o 300%

Twórca serialu, Charlie Brooker, ujawnił, że musiał poprosić Trenta Reznora o zgodę na nowe, bardziej popowe interpretacje jego piosenek. Lider Nine Inch Nails zgodził się na taką współpracę i zespół nawet wydał własną oficjalną koszulkę z motywem "Black Mirror". To było do przewidzenia, że serial wpłynie na zwiększenie zainteresowania twórczością kapeli. Okazuje się, że  liczba wyświetleń piosenki "Head Like a Hole" zwiększyła się na YouTubie aż o 300 %. Od 5 czerwca 2019, czyli od dnia premiery nowego sezonu "Black Mirror" każdego dnia piosenka Nine Inch Nails ma 40 tysięcy wyświetleń.

Przeczytaj także

"Head Like a Hole" pochodzi z debiutanckiej płyty Nine Inch Nails "Pretty Hate Machine" z 1989 roku. Kawałek stał się 2. singlem promującym to wydawnictwo. Za reżyserię klipu odpowiada Eric Zimmerman.

Nie jest to pierwsza taka sytuacja, gdy muzyka kapeli pojawiła się w serialu. Nine Inch Nails wystąpił w jednym z odcinków "Twin Peaks", gdzie grupa zagrała koncert w barze Bang Bang. Kapela wykonała numer „She’s Gone Away” z EP-ki zatytułowanej "Not the Actual Events". Na perkusji zaprezentował się Joey Castillo, natomiast w chórku pojawiła się żona Reznora, Mariqueen Maandig, znana z projektu How to Destroy Angels. Nie zabrakło też Atticusa Rossa.  

Zobacz także: "Czarne Lustro" po raz 5. Co warto wiedzieć o najnowszym sezonie?

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.