Black Rain pokazał klip do „Run Tiger Run”
Maciej Daszuta
28.10.2016 15:25
Black Rain pokazał klip do „Run Tiger Run” Fot. kadr z wideo

Francuski zespół zaprezentował drugi teledysk promujący płytę „Released”. Krążek wyszedł 25 marca 2016 roku nakładem niemieckiego UDR Music.

Założony w 2006 roku we francuskich Alpach zespół wydał do tej pory pięć albumów, a także zagrał liczne koncerty we Francji, Europie oraz Japonii. Charyzmatyczny kwartet jest jednak przekonany, że to 2016 rok będzie dla nich najbardziej owocny. Wolny od dawnych zobowiązań uznał, że czas najwyższy uciec w kierunku niezbadanych wcześniej terytoriów i nagrał album „Released” wydany nakładem UDR Music.

W najświeższym teledysku pojawia się gościnnie autor przepełnionych humorem filmików Remi Gaillard oraz Gilles Lartigot, znany w internecie jako heavymetalowy kucharz. Za reżyserię obrazu odpowiada Enguerran Prieu. Remi przebrany jest za tytułowego tygrysa, który ucieka przed oddziałem specjalnym policji, natomiast Gilles okazuje się być jego wybawcą. Cały teledysk kończy przypomnienie, jak wiele niewinnych zwierząt ginie co roku z rąk ludzi.

Oto najnowszy klip zespołu:

Black Rain zyskał w swojej ojczyźnie niemały rozgłos dzięki uczestnictwu w programie „France Got Talent”, a także zyskał licznych fanów poza jego granicami za sprawą licznych występów na żywo. W przygotowywaniu „Released” pomógł producent Jack Douglas, który pracował także z takimi sławami jak Aerosmith, Alice Cooper, The New York Dolls oraz Johnem Lennonem. Ta współpraca wydatnie pomogła w uzyskaniu przebojowego, łatwo przystępnego dla słuchacza brzmienia, niepozbawionego jednak koniecznego w muzyce, jaką gra Black Rain pazura.

Wydany w marcu 2016 roku album został nagrany na przedmieściach Paryża oraz Los Angeles we wczesnym roku 2015 i był rezultatem wielomiesięcznej ciężkiej pracy członków kapeli: Swana, Maxa 2 oraz Matthieu. W miksie nagrania wspomógł producenta Warren Huart, inżynier dźwięku Aerosmith. Cały proces przebiegał w Spitfire Studio w Laurel Canyon.

Na „Released” znalazło się miejsce zarówno dla prostych, przebojowych kawałków takich jak pierwszy singiel z płyty – „Back in Town” czy „Eat You Alive” oraz „Puppet String” jak i dla ostrzejszego „Mind Control” czy bardziej popowego „Electric Blue”. Tym wydawnictwem Black Rain przypomina swoim słuchaczom, że członkowie kapeli wyrośli na takich zespołach jak WASP, Guns N’ Roses, Skid Row, Ratt czy Mötley Crüe.

Muzyka Black Rain brzmi niebezpiecznie, balansuje na krawędzi i jest przepełniona radością z gry. Nuty zarejestrowane na „Released” przywołują dawny rockowy etos „żyj szybko, umieraj młodo”. Prezentowany w najnowszym teledysku „Run Tiger Run” hipnotyzuje swoim groove, natomiast teledyskowy „Killing Me” oraz „Fade to Black” uderzają w spokojniejsze tony i średnie tempa. „Words Ain’t Enough” ma z kolei bardziej akustyczny posmak, jednak na płycie usłyszymy także wpływy punk rocka. Teksty na płytę napisał Swan.

Maciej Daszuta Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.