30.08.2019 13:23

Black Sabbath opublikował zdjęcie, na którym po raz pierwszy pojawiła się maskotka zespołu

Maskotka "Henry" była nieodłączną częścią zespołu Black Sabbath. Zespół opublikował zdjęcie, na którym pojawiła się po raz pierwszy.

Black Sabbath
fot. MediaPunch/face to face/0000554/Reporter/EAST NEWS

Chociaż zespół zakończył swoją działalność, na social mediach kapeli często pojawiają się nowe wpisy. Grupa wyciąga na światło dzienne archiwalne zdjęcia czy wspomnienia z przeróżnych wydarzeń i koncertów. Black Sabbath przypomina również o rocznicach płyt i innych momentach, które są godne uwagi. Tym razem zespół wrócił pamięcią do 1975 roku. Kapela wrzuciła zdjęcie ciekawej ulotki...

Black Sabbath opublikował zdjęcie, na którym po raz pierwszy pojawiła się maskotka zespołu

Henry lub Upadły Anioł był maskotką grupy przez długi okres. Niektórzy widzą w ciemnej postaci Anioła. Inni uważają, że to Demon, a to za sprawą skrzydeł i diabelskich rogów. Henry pojawił się podczas trasy "Never Say Die", która rozpoczęła się w 1976 i zakończyła rok później. Bliżej nieokreślona postać została również wykorzystana podczas promowania pożegnalnego tournee zespołu:

Ozzy Osbourne
Ozzy Osbourne
Przeczytaj także Ozzy Osbourne stwierdził, że gdy zawali mu się kariera, będzie żył pod mostem i pił darmową colę

Historia pochodzenia Henry'ego jest owiana tajemnicą. Jednak całkiem prawdopodobne jest to, że na ulotce, której zdjęcie widnieje powyżej, pierwszy raz wykorzystano tę maskotkę. Gdzie jeszcze fani mogli zobaczyć enigmatyczną postać? Okazuje się, że widnieje ona na okładce płyty "Heaven & Hell" i albumie wydanym w 2009 roku, "The Devil You Know".

Zobacz także: 15 metalowych maskotek

Tagi: Ozzy Osbourne Black Sabbath