Black Sabbath otrzyma nagrodę Grammy za całokształt twórczości
Aleksandra Degórska
20.12.2018 11:32
Black Sabbath otrzyma nagrodę Grammy za całokształt twórczości  Fot. Dan Steinberg/Invision/AP/East News

Grammy Lifetime Achievement Award trafi w ręce Black Sabbath. Jacy jeszcze twórcy otrzymają prestiżową nagrodę?

Narodową Akademię Sztuki i Techniki Rejestracji przyznaje od 1959 roku nagrodę Grammy. Jest to prestiżowe wyróżnienie, które niekiedy określa się mianem "muzycznego Oscara". Ponad 150-osobowe grono ekspertów ocenia jakość nagrań w różnych kategoriach. Wyjątkowym wyróżnieniem jest również Grammy za Całokształt Kariery, którą ma w swoim dorobku chociażby Queen.

Black Sabbath otrzyma nagrodę Grammy za całokształt kariery

19 grudnia 2018 ogłoszono, kto otrzyma prestiżową nagrodę w 2019 roku. Wśród laureatów jest Black Sabbath. Statuetkę za całokształt kariery otrzymają również George Clinton & Parliament/Funkadelic, Donny Hathaway, Julio Iglesias, Sam & Dave, Dionne Warwick oraz Billy Eckstine. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 11 maja 2019. Na razie nie wiadomo, czy muzycy Black Sabbath pojawią się na tym wydarzeniu.

Grammy Lifetime Achievement Award jest jednym z Special Merit Awards, które obejmuje również nagrodę Grammy Trustees Award. Przyznaje się ją osobom związanym z muzyką, ale nie występującym na scenie. Nagrodę w tej kategorii otrzymają Lou Adler, Ashford & Simpson oraz Johnny Mandel. Natomiast Technical Award za osiągnięcia techniczne w obrębie muzyki zdobędzie Saul Walker.

Grammy 2019: nominacje

Do prestiżowej nagrody Grammy zostały nominowane utwory oraz płyty, które ukazały się od 1 października 2017 do 30 września 2018. Szanse na zdobycie statuetki ma Greta Van Fleet, która otrzymała aż 4 nominacje. Młody zespół będzie rywalizować m.in. z grupami Ghost, Alice in Chains, Arctic Monkeys, Weezer czy Bring Me The Horizon. Zwycięzców poznamy 10 lutego 2019 roku.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.