29.09.2014 17:11

Black Sabbath planuje jeszcze trochę pograć

Jeszcze rok temu Black Sabbath nie było przekonane do pomysłu nagrania kolejnej płyty. Teraz coś się zmieniło i z obozu Ozzy’ego dochodzą wieści o nowym albumie...

Black Sabbath planuje jeszcze trochę pograć
foto: facebook.com/BlackSabbath

W zeszłym roku Black Sabbath nie miało ochoty nagrywać jeszcze jednej płyty. Gitarzysta Tony Iommi mówił wprost:

"

Nie wiem, czy byłaby to właściwa rzecz. Ale kto wie? Historia tego zespołu nauczyła mnie, żeby nigdy nie mówić „nigdy”. "

I wykrakał. Sukces albumu „13” zachęcił zespół do ponownego rozważania takiej możliwości. Obecnie najwięcej entuzjazmu przejawia Ozzy Osbourne:

"

Ostatnie doświadczenia z Black Sabbath były wspaniałe. Było mnóstwo zabawy, więc zrobimy jeszcze jeden album. I ostatnią trasę. "

Mimo że Black Sabbath nie ma jeszcze żadnego nowego materiału na 14. studyjny album, Ozzy zapowiada, że do studia wejdą na początku przyszłego roku. Producentem płyty, podobnie jak pokrytej złotem i platyną "13", ma być znów Rick Rubin.

Mamy nadzieję, że planów nie pokrzyżuje choroba Tony’ego. Gitarzysta od ponad 2 lat zmaga się z chłoniakiem. Ostatnie wieści są dobre – terapia powoli dobiega końca.

Ozzy jest dobrej myśli:

"

Płyta wyjdzie raczej wcześniej niż później. Nie wiem, czy będziemy nagrywać w Anglii czy w Los Angeles. Polecę nawet na księżyc, jeśli będę musiał. "

Trzymamy za słowo.

Urszula Drabińska
Tagi: Ozzy Osbourne Black Sabbath Rock News