Black Sabbath udostępnił utwór „Paranoid” z DVD „The End Of The End”

Maciej Koprowicz
18.10.2017 10:33
Black Sabbath udostępnił utwór „Paranoid” z DVD „The End Of The End” Fot. kadr z wideo

Dostaliśmy przedsmak filmu z pożegnalnego koncertu Black Sabbath, który ukaże się na DVD i Blu-Ray 17 listopada 2017.

Reaktywacja Black Sabbath w składzie z Ozzym Osbournem, którą ogłoszono 11 listopada 2011, była sensacją w świecie rocka. Ozzy, Tony Iommi i Geezer Butler, wspierani przez Brada Wilka, w 2013 nagrali premierowy album „13”, który promowali koncertami na całym świecie. Trzy lata później ukazała się też EP-ka „The End” z 4 nowymi kawałkami. W ramach ogólnoświatowej trasy, również pod znaczącym tytułem „The End”, zespół dotarł do Polski – 2 lipca 2016 zagrał w krakowskiej Tauron Arenie.

Niestety, wszystko co dobre, kiedyś się kończy. Panowie są już w słusznym wieku i coraz trudniej im wytrzymać trudy rock’n’rollowego życia – nie jest to łatwe szczególnie dla Tony’ego Iommiego, który zmagał się z nowotworem. „Sabbaci” postanowili więc odejść ze sceny niepokonani.

Definitywnie ostatni w karierze, pożegnalny koncert zespół dał 4 lutego 2017 w rodzinnym Birmingham w Anglii. Oczywiście tak wyjątkowe wydarzenie zostało uwiecznione na filmie. Obraz pod tytułem „The End Of The End” gościł w niektórych kinach (w Polsce można go było obejrzeć w Multikinie), a 17 listopada 2017 ukaże się na DVD i Blu-Ray w różnych wersjach, m.in. z dodatkowymi płytami CD z dźwiękowym zapisem występu. Obok koncertu z Birmingham w zestawie znajdzie się 5 dodatkowych studyjnych nagrań z tak zwanych Angelic Sessions – są to klasyczne utwory Black Sabbath, zarejestrowane na nowo.

Już teraz możemy poczuć przedsmak tego wydawnictwa – Black Sabbath opublikował oficjalny klip promujący „The End Of The End”. Zespół wybrał oczywiście słynny „Paranoid”, który po 46 latach od studyjnej premiery wciąż brzmi tak samo porywająco:

Tracklista:

 1. „Black Sabbath”
 2. „Fairies Wear Boots”
 3. „Under The Sun”/„Every Day Comes And Goes”
 4. „After Forever”
 5. „Into The Void”
 6. „Snowblind
 7. Przedstawienie zespołu
 8. „War Pigs”
 9. „Behind The Wall Of Sleep”
 10. „Bassically”/„N.I.B.”
 11. „Hand Of Doom”
 12. „Supernaut”/„Sabbath Bloody Sabbath”/„Megalomania”
 13. „Rat Salad”/solo perkusyjne
 14. „Iron Man”
 15. „Dirty Women”
 16. „Children Of The Grave”
 17. „Paranoid”

The Angelic Sessions

 1. „The Wizard”
 2. „Wicked World”
 3. „Sweet Leaf”
 4. „Tomorrow's Dream”
 5. „Changes”
Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.