Black Sabbath wyda ekskluzywne wersje płyt z Dio. Będą zawierały niepublikowane wcześniej nagrania

Joanna Chojnacka
14.01.2021 11:37
Ronnie James Dio Fot. face to face/Reporter/Reporter

Grupa Black Sabbath ogłosiła wznowienia albumów z wokalistą Ronniem Jamesem Dio. Na nowych wydaniach w wersjach deluxe pojawią się niepublikowane nagrania.

Ronnie James Dio zajął miejsce Ozzy'ego Osbourne'a w Black Sabbath w 1979 roku. Chociaż fani formacji kochali Osbourne'a, a nowy wokalista odbiegał stylistyką od Księcia Ciemności, nadal istnieje wielu fanów kapeli, którzy uważają, że to właśnie Dio był najlepszym frontmanem zespołu. Hit Parader w 2006 roku okrzyknął artystę 10. wśród 100 najlepszych wokalistów wszech czasów. Z kolei Roadrunner Records w zestawieniu 50 najlepszych frontmanów heavymetalowych w historii umieścił Dio na 3. miejscu.

Black Sabbath wznowi albumy z Ronniem Jamesem Dio

Wokalista nagrał z Black Sababth kilka płyt, jednak dwie z nich stały się kultowe. Jest to "Heaven and Hell" z 1980 roku oraz "Mob Rules" wydana rok później. Już wiosną oba albumy ukażą się w nowych, ekskluzywnych wersjach.

Polecamy

"Heaven And Hell: Deluxe Edition" będzie zawierał bonusowe utwory, które nigdy wcześniej nie zostały wydane w Ameryce Północnej. Wśród nagrań znajdziemy "Children Of The Sea" czy "Die Young" zarejestrowane w 1980 roku w Hartfod. Album będą zamykać kawałki live takie jak "E5150" i "Neon Knights", które pierwotnie pojawiły się w limitowanej kolekcji "Black Sabbath: Live At Hammersmith Odeon".

Ekskluzywne wydania "Heaven and Hell" i "Mob Rules". Co będą zawierały?

Z kolei "Mob Rules: Deluxe Edition" zaoferuje fanom szeroki przekrój rzadkich lub niepublikowanych wcześniej materiałów. Oprócz utworów z "Black Sabbath: Live At Hammersmith Odeon" znajdziemy tam między innymi zmiksowaną na nowo wersję "The Mob Rules". Wisienką na torcie będzie cały koncert nagrany w 1982 roku w Portland, gdzie można było usłyszeć znakomite wykonania "Neon Knights", "Heaven And Hell" czy "Voodoo".

Ekskluzywne wersje płyt Black Sabbath ukażą się 5 marca 2021 roku pod barwami RHINO. Będą dostępne w wersjach CD, na winylach oraz w opcji cyfrowej. 

Próbki materiału, który znajdzie się na zremasterowanych płytach Black Sabbath, możecie posłuchać poniżej. To nagranie "Heaven and Hell", które w wersji live pojawiło się na stronie "B" singla "Die Young" z 1980 roku.

Polecamy
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.