10.05.2016 16:03

„Blackened” Metalliki zagrany na ukulele

A gdyby tak thrashmetalowy zespół zamiast elektrycznej gitary preferował niepozorny hawajski instrument? Posłuchajcie jakby to mogło brzmieć.

„Blackened” Metalliki zagrany na ukulele
foto: kadr z wideo

Fani niejednokrotnie zastanawiali się, jak prezentowałby się materiał z płyty „...And Justice for All” z wyraźniejszym basem. Dwa lata przed wydaniem tego krążka w wypadku zginął basista Cliff Burton i powrót do normalności dla kapeli nie był prosty. Wielbiciele zespołu zarzucają muzykom, że na krążku, gdzie debiutował Jason Newsted praktycznie go nie słychać.

W kwietniu 2015 roku Metallica wydała reedycje „Kill 'Em All” i „Ride The Lightning”, zaś Lars Ulrich zapowiedział, że pojawią się wznowienia kolejnych płyt, możliwe, więc że i „...And Justice for All” doczeka się takiej odsłony, na którą liczą fani.

Póki co jednak możemy się dowiedzieć, jak brzmiałby materiał z tej płyty zagrany na ukulele. Pomysł, by grać słynne numery na tej małej gitarce nie jest nowy, ale mimo wszystko warto posłuchać swój ulubiony numer w takiej nietypowej odsłonie.

Za cover „Blackened” odpowiedzialny jest YouTuber Rob Scallon, który grę na ukulele opanował już do perfekcji:

Jak widać również przy takiej wersji można trzepać głową i szaleć z gitarą niczym rasowy rockman. Rob Scallon ma sporo coverów Metalliki na swoim koncie, a maj 2016 roku ogłosił ponownie „May-tallicą” i tym samym co tydzień będzie prezentować nowy cover. Tym sposobem mogliśmy się dowiedzieć, jak brzmi „Master of Puppets” czy „Battery” zagrany na banjo. W swoim dorobku muzycznym ma również wykonanie „Enter Sandman” od tyłu.

Natomiast jeśli podoba się Wam brzmienie ukulele szczególnie, gdy muzycy grają na nim porządnego rocka, to polecamy również takie nagrania, jak chociażby „Nothing Else Matters” zagrany przez Polaków czy utwór Pantery. A co powiecie na 100 rockowych riffów wykonanych na tej niepozornej gitarze? Niby taki mały instrument, a można na nim zagrać dosłownie wszystko!

Jak oceniacie „Blackened” zagrane na ukulele?

Aleksandra Degórska
Tagi: Metallica Duperele Rob Scallon