12.03.2019 13:15

Blackmetalowa grupa wystąpiła na gali wręczenia muzycznych nagród. Publiczność nie wiedziała, jak zareagować

Chociaż zespół Møl jest wysoko oceniany przez krytyków, to jednak widzowie gali za bardzo nie rozumieli, co dzieje się na scenie.

Blackmetalowy zespół z Danii
foto: kadr z wideo

Rockowa i metalowa społeczność często podkreśla fakt, że wiele razy jest pomijana na imprezach wyróżniających najlepszych artystów reprezentujących różne gatunki muzyczne. Bruce Dickinson uważa, że Rock And Roll Hall Of Fame to banda przeklętych Amerykanów, którzy doceniają raperów, natomiast omijają szerokim łukiem metalowych twórców. Podobne zarzuty kierowane są w stronę American Music Awards, gdzie w 2018 raperzy odebrali statuetkę w rockowej kategorii. Nieciekawie wygląda również sytuacja na Grammy, która ma problemy z odpowiednim przypasowaniem rockowych i metalowych twórców do kategorii.

Blackmetalowa grupa wystąpiła na gali wręczenia muzycznych nagród. Publiczność nie wiedziała, jak zareagować

Istnieje jednak jakieś światełko w tunelu - na ceremonii wręczenia nagród GAFFA w Danii pojawił się metalowy zespół, który pokazał, że na rynku muzycznym sukcesy nie odnoszą tylko popowi i hip-hopowi twórcy. Blackmetalowy zespół Møl wydał w 2018 roku debiutancką płytę "Jord", która została doceniona nie tylko w Danii, ale również za granicą. Pomimo tego, że kapela nie została nominowana do nagrody GAFFA, to jednak poproszono załogę o otwarcie ceremonii wręczenia nagród. Jest to dosyć spore wyróżnienie tym bardziej dla metalowej grupy, której raczej nie usłyszy się w radiu.

Queen + Adam Lambert
Queen + Adam Lambert
Przeczytaj także Queen i Adam Lambert zagrali na otwarciu gali rozdania Oscarów 2019

Møl wykonał zatem kawałek "Storm" i publiczność nie wiedziała, jak zareagować na taki występ. Większość przypatrywała się w skupieniu kapeli, nie wydając z siebie żadnego dźwięku, jedna osoba zdecydowała się nagrać występ. Gdyby wokalista pod koniec utwory nie podziękował za uwagę, publiczność zapewne nie zorientowałaby się, że już po wszystkim.

Zobaczcie występ blackmetalowej grupy:

Trochę dziwi fakt, że publiczność nie reagowała żywiołowo na występ kapeli, bo GAFFA przyznaje nagrody dla rockowych i metalowych kapel od 2016, zatem tego typu występy nie powinny być zaskoczeniem dla widzów.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele