Blackmetalowy komiks „Belzebubs” zostanie wydany w wersji książkowej

Maciej Koprowicz
11.06.2018 14:35
Blackmetalowy komiks „Belzebubs” zostanie wydany w wersji książkowej Fot. kadr z wideo

Przezabawne komiksowe opowieści o przygodach blackmetalowej rodzinki podbiły internet. Teraz zostaną przeniesione na papier i po raz pierwszy wydane w albumowej, twardej oprawie.

„Belzebubs” to seria internetowych komiksów, autorstwa fińskiego rysownika JP Ahonena. Krótkie, zwykle czterokadrowe historyjki opowiadają o życiu rodziny, której wszyscy członkowie należą do subkultury blackmetalowej. Mroczny makijaż, diaboliczna muzyka i czarna magia są tutaj na porządku dziennym. W familii Belzebubów nawet niemowlaki słuchają Burzum i Mayhem, a nastolatki najchętniej uciekłyby się do pomocy sił ciemności, by zdobyć serce szkolnego crusha.

O swoim komiksie autor mówi:

Belzebubs to udokumentowanie „trve kvlt” w komiksowej formie. Zaczęło się od improwizowanego projektu terapeutycznego, placu zabaw dla głupich idei.

Zabawne komiksy o przygodach Belzebubów Ahonen publikuje głównie na Facebooku i Tumblrze. Zdobyły one wielką popularność wśród internautów, nie tylko zresztą związanych z subkulturą blackową. Zdecydowanie zasłużyły na wydanie również w wersji papierowej.

„Belzebubs” - komiks: premiera w 2019

Komiksowy album w twardej oprawie, zatytułowany „Belzebubs” ukaże się 19 lutego 2019. Wydawcą jest Penguin Random House. Już teraz można zamawiać książkę w przedsprzedaży, w cenie 14,99 dolarów. Nie ma informacji, czy album będzie dostępny w sprzedaży w Polsce, ani czy ukaże się polskie tłumaczenie.

To nie pierwszy raz, kiedy „Belzebubs” trafiają na papier. W 2016 roku, w limitowanym nakładzie 300 egzemplarzy, ukazał się zeszyt „Belzebubs – To Hell And Back Again”.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.