04.08.2020 11:52

Blackmetalowy zespół twierdzi, że Marylin Manson zainspirował się ich zdjęciem, bo... położył rękę na twarzy

Blackmetalowcy z grupy Uada zauważyli podobieństwo klipu Mansona do ich sesji zdjęciowej. Porównanie, które umieścili w sieci jest naprawdę kuriozalne.

Marilyn Manson
foto: kadr z wideo

24 lipca ukazał się ósmy studyjny album popowej artystki Taylor Swift. "Folklore" od razu spotkał się z licznymi komentarzami środowiska metalowego. Okładka nie przypomina bowiem poprzednich wydawnictw piosenkarki, znacznie bardziej kojarzy się z metalowymi klimatami. Słuchacze zauważyli nawet podobieństwo zdjęcia do okładki singla znanego blackmetalowca Ihsahna - "Stridig" z 2019 roku.

Uada twierdzi, że Manson inspirował się zdjęciem grupy

W ostatnim czasie także Marilyn Manson zaprezentował swoją nową muzykę. 29 lipca ukazał się wyczekiwany przez fanów wokalisty singiel "We Are Chaos". Muzyk opublikował także klip towarzyszący utworowi przypominający ruchomy kolaż. W jednej ze scen teledysku Manson zakrywa sobie twarz ręką.

Cradle Of Filth
Cradle Of Filth
Przeczytaj także Grupa Cradle Of Filth sprzedaje swoją własną "satanistyczną herbatę"

Jak się okazuje, wkrótce popularny "facepalm", a może nawet mycie twarzy trzeba będzie opatentować, żeby gest nie budził kontrowersji.

Blackmetalowa grupa Uada wkrótce po premierze klipu Mansona opublikowała zdjęcie Mansona obok swojej fotografii. Na zdjęciu muzycy zasłaniają dłońmi twarze w podobnym do Mansona geście. Artyści we wpisie zasugerowali, że artysta zainspirował się w nowym singlu ich działalnością:

"

Wczoraj uświadomiliśmy sobie podobieństwo między naszym charakterystycznym gestem "Left Hand Path" i zdjęciem Marilyna Mansona. To przypadek, czy może artyści z głównego nurtu zwracają uwagę na podziemie? "

Kuriozalny wpis spotkał się z lawiną prześmiewczych komentarzy i zdjęć innych artystów, którzy również zasłaniają twarze ręką na fotografiach.

Rafał Piotrowski z Decapitated zapowiada nowy projekt
Rafał Piotrowski z Decapitated zapowiada nowy projekt
Przeczytaj także Rafał Piotrowski z Decapitated zapowiada nowy projekt. Czym jest Lucy Burns? [WIDEO]
Tagi: Rock News