Blaze Bayley zagrał kawałek Iron Maiden akustycznie

Magda Słomka
15.01.2015 13:57
Blaze Bayley zagrał kawałek Iron Maiden akustycznie Fot. facebook.com

To będzie pracowity rok! Blaze Bayley obchodzi 15. rocznicę wydania krążka „Silicon Messiah”. Okazuje się, że oprócz grania staroci w nowy sposób, muzyk ma dla nas niespodziankę...

Były wokalista zespołu Iron Maiden zagrał wyjątkowy akustyczny koncert 10 stycznia 2015 roku w Cheshire w Anglii. Występ rozpoczął obchody 15. rocznicy wydania płyty „Silicon Messiah”. Był to pierwszy album Bayleya od momentu zakończenia współpracy z Ironami.

Kto z nim wystąpił? Na gitarze akustycznej zagrał Chris Appletone z brytyjskiego zespołu Absolva, który jest członkiem koncertowego składu grupy Blaze na europejskich trasach koncertowych. W roli basisty wystąpił brat Chrisa, Luke’a Appletona, który także grywał już z zespołem Blaze.

Posłuchajcie jak na koncercie zabrzmiał kawałek „Man On The Edge” w akustycznej wersji!

To będzie pracowity rok. Oprócz regularnych występów, na koncertowej mapie lata 2015 pojawi się wyjątkowe wydarzenie. Podczas festiwalu SOS w Manchesterze 18 lipca, Bayley zagra specjalny koncert, na którym fani będą mogli usłyszeć wszystkie kawałki pochodzące z płyty „Silicon Messiah” i nie tylko. Na scenie oprócz lidera, znajdą się - Chris Appleton (gitara prowadząca), Martin McNee (perkusja) i Karl Schramm (bas).

A może w końcu coś nowego?

Okazuje się, że jest na to szansa! W YouTubowych komentarzach pod filmem z ostatniego koncertu znaleźliśmy ważną wiadomość nadaną z oficjalnego konta Blaze’a Bayleya. Uwaga: nowa płyta artysty ma ukazać się na przełomie lutego i marca 2016 roku!

blaze album

Cieszycie się?

Magda Słomka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.