15.01.2015 13:57

Blaze Bayley zagrał kawałek Iron Maiden akustycznie

To będzie pracowity rok! Blaze Bayley obchodzi 15. rocznicę wydania krążka „Silicon Messiah”. Okazuje się, że oprócz grania staroci w nowy sposób, muzyk ma dla nas niespodziankę...

Blaze Bayley zagrał kawałek Iron Maiden akustycznie
foto: facebook.com

Były wokalista zespołu Iron Maiden zagrał wyjątkowy akustyczny koncert 10 stycznia 2015 roku w Cheshire w Anglii. Występ rozpoczął obchody 15. rocznicy wydania płyty „Silicon Messiah”. Był to pierwszy album Bayleya od momentu zakończenia współpracy z Ironami.

Kto z nim wystąpił? Na gitarze akustycznej zagrał Chris Appletone z brytyjskiego zespołu Absolva, który jest członkiem koncertowego składu grupy Blaze na europejskich trasach koncertowych. W roli basisty wystąpił brat Chrisa, Luke’a Appletona, który także grywał już z zespołem Blaze.

Posłuchajcie jak na koncercie zabrzmiał kawałek „Man On The Edge” w akustycznej wersji!

To będzie pracowity rok. Oprócz regularnych występów, na koncertowej mapie lata 2015 pojawi się wyjątkowe wydarzenie. Podczas festiwalu SOS w Manchesterze 18 lipca, Bayley zagra specjalny koncert, na którym fani będą mogli usłyszeć wszystkie kawałki pochodzące z płyty „Silicon Messiah” i nie tylko. Na scenie oprócz lidera, znajdą się - Chris Appleton (gitara prowadząca), Martin McNee (perkusja) i Karl Schramm (bas).

A może w końcu coś nowego?

Okazuje się, że jest na to szansa! W YouTubowych komentarzach pod filmem z ostatniego koncertu znaleźliśmy ważną wiadomość nadaną z oficjalnego konta Blaze’a Bayleya. Uwaga: nowa płyta artysty ma ukazać się na przełomie lutego i marca 2016 roku!

blaze album

Cieszycie się?

Magda Słomka
Tagi: Rock News Iron Maiden Blaze Bayley