14.12.2015 10:09

Blaze Bayley zapowiedział płytę w stylu science fiction

Niegdysiejszy wokalista Iron Maiden powoli kończy prace nad kolejnym solowym dziełem. Jak zapowiada się nowe wydawnictwo?

Blaze Bayley zapowiedział płytę w stylu science fiction
foto: facebook.com

Ósmy krążek Blaze'a Bayleya będzie nosić tytuł „Infinite Entanglement” i ukaże się w marcu 2016 roku. Wszystko wskazuje na to, że możemy oczekiwać dość ambitnego projektu. Wokalista pragnie bowiem wrócić do stylistyki ze swoich pierwszych płyt i przygotować concept album osadzony w klimatach science fiction.

Już solowy debiut Bayleya, „Silicon Messiah” z 2000 roku, stanowił hołd dla ulubionych książek fantastycznych muzyka. Wokalista kontynuował tę drogę na swoim kolejnym albumie, wydanym dwa lata później „Tenth Dimension”. „Infinite Entanglement” będzie poniekąd kontynuacją tamtej stylistyki.

"

Zamierzam wykorzystać pomysły z tamtych płyt, ale i dodać to, co dzieje się obecnie w fizyce kwantowej. Bardzo się tym teraz interesuję. To będzie historia o kimś, kto nie jest pewien, czy w ogóle jest człowiekiem. "

Bayley zapowiedział, że pisze również książkę, a nowy materiał podąża za wydarzeniami, które w niej opisuje. Nie znamy na razie szczegółów ewentualnego wydania powieści.

W kwestii brzmieniowej ósmy album studyjny wokalisty nie powinien stanowić stylistycznej wolty w stosunku do tego, do czego jesteśmy przyzwyczajeni.

"

Nie zamierzam się ograniczać. Będą elementy w stylu moich pierwszych dwóch solówek, ale także ostatniego albumu czy mojej akustycznej płyty. "

Bayley jest bardzo podekscytowany pierwszymi reakcjami fanów, którym zdradził już pomysł na swój najnowszy concept album. Poprosił ich nawet o pomoc przy nagrywaniu jednego z utworów. To część historii, w której główny bohater doświadcza specyficznego snu. Słyszy w nim wiele głosów powtarzających pytanie „gdzie jesteś?”. Fani z całego świata przesyłali wokaliście nagrania z tymi słowami w swoim rodzimym języku. Po połączeniu ich wszystkich osiągnięto oniryczny efekt prawdziwego koszmaru.

„Infinite Entanglement” jest już na prostej drodze do ukończenia. Na oficjalnej stronie artysty można składać zamówienia przedpremierowe, które pozwalają m.in. śledzić proces powstawania płyty. Nagrania rozpoczęły się 1 grudnia 2015 roku, a większość materiału jest już praktycznie gotowa.

"

Niektóre teksty wymagają jeszcze uwagi, ale większość jest już skończona. Teraz przesłuchujemy dema z prób, sprawdzamy teksty i upewniamy się, że nie są zbyt żenujące. "

Pełny zapis wywiadu z wokalistą poniżej:

W październiku 2013 roku Blaze Bayley wydał dwupłytową składankę „Soundtracks Of My Life”. Oprócz przekrojowego materiału z jego całej kariery, znalazły się na niej dwa premierowe kawałki.

Czekacie na nowy album Blaze'a?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Blaze Bayley