02.08.2016 15:13

Blindead udostępnił „Hearts” z 5. płyty

Kapela podzieliła się nowym utworem zapowiadając nadchodzące wydawnictwo. Sprawdźcie, w jakim muzycznym kierunku zmierza Blindead.

Blindead udostępnił „Hearts” z 5. płyty
foto: Radek Zawadzki / Antyradio.pl

Choć w szeregach kapeli ostatnio doszło do zmian, to nie przeszkodziło to zespołowi w tworzeniu nowego krążka. Po 13 latach współpracy wokalista Patryk Zwoliński rozstał się z Blindead ze względu na to, że muzyk musiał dojeżdżać do reszty formacji.

Mimo to trójmiejski zespół kontynuował pracę nad piątym studyjnym albumem. Teraz możemy dowiedzieć się, jak brzmi pierwszy numer promujący to wydawnictwo oraz sprawdzić, jak sprawdza się nowy wokalista - Piotr Pieza.

Na singiel wybrano utwór „Hearts”:

Numer zapowiada album „Ascension”, który ma ukazać się jesienią 2016 roku i będzie następcą „Absence” z 2013.

Zobaczcie, jak przedstawia się okładka tego wydawnictwa, za którą odpowiedzialny jest Bartek Rogalewicz, znany m.in. ze współpracy z zespołami Behemoth, Antigama i Odraza.

foto: materiały prasowe

Materiał na piąty album Blindead został nagrany w lipcu 2015 roku w Raven Studio z Janem Galbasem, który zajął się realizacją dźwięku i współprodukcją.

Kapela cały czas informowała swoich fanów odnośnie postępów w pracy:

Nagraniem partii wokalnych, miksem, masteringiem oraz ostatecznym szlifem producenckim płyty zajął się Jakub Mańkowski, z którym zespół współpracował już przy minialbumie „Impulse” oraz płycie „Affliction XXIX II MXMVI”.

Jak oceniacie nowy utwór od Blindead?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Blindead