02.09.2015 10:26

Blink-182 po czterech latach nagrywa płytę

Punkowe trio weszło do studia, by nagrać nowy album. Z kolei Tom DeLonge zatęsknił za graniem ze swoimi starymi kolegami. Dużo się dzieję w obozie Blink-182.

Blink-182 po czterech latach nagrywa płytę
foto: Retna/Photoshot/REPORTER/East News

Mark Hoppus, basista i jeden z wokalistów kapeli, poinformował o tym, że grupa jest w studiu odpowiadając na tweeta od Pete'a Wentza z Fall Out Boy. Krótka wymiana zdań, która jednocześnie sugeruje, że Wentz może się pojawić na nowym krążku Blink-182, wyglądała w ten sposób:

twitter

Nie trzeba było długo czekać, aby w mediach społecznościowych pojawiły się kolejne dowody na to, że wiadomość od Hoppusa nie jest czcza. Muzyk opublikował zdjęcie przedstawiające Matta Skibę, który zajął miejsce DeLonge’a w 2015 roku, zasiadającego w studiu nagraniowym i zapisującego (prawdopodobnie) tekst utworu. Tym samym potwierdziły się wcześniejsze doniesienia Hoppusa, który zapewniał, że Blink-182 wkrótce zacznie nagrywać nowy materiał:

Tomowi DeLonge'owi musi być bardzo przykro z tego powodu, bo nie wygląda na to, aby w szybkim czasie miało się dla niego znaleźć miejsce w zespole. Został on odsunięty od grania w grupie, gdyż wolał skupić się na innej działalności. Teraz jednak wyraża on szczerą chęć powrotu do kolegów:

"

Jestem absolutnie chętny i w pełni zainteresowany graniem znowu z tymi gośćmi. Każdego dnia ludzie namawiają mnie do powrotu. Niczego nie zapomniałem i jestem wdzięczny życiu za ten zespół i moich kolegów. Myślę o kapeli każdego dnia - czasami kilkukrotnie. Kocham tych ludzi i zespół, więc pograjmy jeszcze kiedyś w przyszłości, wymyślmy coś. Potrzebujemy trochę czasu bycia osobno, bo wszyscy chcemy odmiennych rzeczy w tym momencie. Chłopaki chcą nagrywać i cały czas koncertować, a ja jestem zaangażowany w inne ważne rzeczy. "

Czym są poboczne projekty DeLonge'a, którym oddaje teraz serce? Muzyk wydał solowy album „To the Stars… Demos, Odds and Ends”, który był promowany singlem „New World”. Ponadto artysta ma też zamiar wydać książkę „Poet Anderson”. Będzie to powieść oparta na filmie krótkometrażowym wyreżyserowanym przez muzyka, który miał premierę pod koniec 2014 roku. W planach jest też nowe wydawnictwo jego innej kapeli, Angels and Airwaves. Wszystkie te działania, jak podkreśla DeLonge, spełniają jego artystyczne wizje.

Czekacie na nową płytę Blink-182?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Blink 182