08.02.2019 11:28

Blokujesz reklamy na Spotify? Twoje konto będzie zbanowane

Spotify chce walczyć z adblokerami i w tym celu zawarło nowy zapis w regulaminie. Wszystko wskazuje na to, że zakaz będzie również obowiązywać w Polsce.

Spotify
foto: shutterstock.com

Reklamy czasem są naprawdę irytujące i nic dziwnego, że użytkownicy próbują coś z tym zrobić. W przypadku, gdy korzystamy z darmowej wersji Spotify wyświetlają się nam spoty reklamowe - niektórzy próbowali z tym walczyć za pomocą oprogramowania blokującego reklamy. Wówczas serwis zawieszał konto i informował, żeby usunąć narzędzie - jeśli do tego nie dochodziło, nasze konto było blokowane. To jednak może się zmienić.

Spotify walczy z blokowaniem reklam

Spotify zaktualizował regulamin usług, w którym pojawiła się informacja, że zabrania się blokowania reklam na Spotify. W przypadku, gdy użyjemy takiego oprogramowania, nasze konto od razu zostanie zbanowane, bez żadnych ostrzeżeń. Na razie zapis nie pojawił się w regulaminie w polskiej wersji, ale zapewne jest to tylko kwestia czasu.

Spotify
Spotify
Przeczytaj także Nieistniejące zespoły zalewają Spotify. Zmyśleni muzycy zarabiają pieniądze w serwisie

W marcu 2018 roku badania wykazały, że 2,3 mln użytkowników korzystających z darmowych kont blokuje reklamy. Choć wydaje się to być niewielka ilość, to jednak serwis postanowił zapanować nad tą sytuacją. Serwis zakończył 2018 rok z 207 milionami aktywnych użytkowników, z czego 96 milionów to użytkownicy Spotify Premium.

Nowe opcje na Spotify

Serwis streamingowy stara się wprowadzać ciągle nowe rozwiązania. Spotify testuje opcję Co nowego? i jak sama nazwa wskazuje, Spotify będzie nam pokazywać, jakie nowe nagrania wydali artyści, których słuchamy. Serwis również chce wprowadzić możliwość blokowania artystów, których nie chcemy słuchać.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Spotify