20.02.2015 14:52

Blur powraca z chińskim lodem

Brytyjski zespół wyda pierwszą płytę od 12 lat! Posłuchajcie pierwszego utworu i obejrzyjcie nietypowy teledysk, z którego dowiecie się, jak się robi lody!

Blur powraca z chińskim lodem
foto: Polaris / East News

Krążek zespołu Blur będzie zatytułowany „The Magic Whip” i ukaże się już 27 kwietnia 2015 roku! Sprawdźcie, jak wygląda nietypowy teledysk kapeli!

Zespół Blur w 2013 roku pojechał na koncert w Hong Kongu. Następnym przystankiem miała być Japonia, jednak występy w tym kraju odwołano. Muzycy zostali w mieście i wykorzystując kilka wolnych dni, weszli do studia. Okazało się, że nagrali tam kilkanaście kawałków.

Artyści nie wydali azjatyckiego krążka do tej pory, ponieważ lider zespołu, Damon Albarn, był zajęty promowaniem swojego solowego albumu „Everyday Robots”. Muzyk w 2014 roku powiedział, że preferuje krótszy, ale bardziej intensywny okres pracy i bał się, że muzycy nie powrócą nigdy do kawałków, które nagrali podczas pobytu w Azji.

Fani dowiedzieli się o nowym albumie znienacka. Blur zorganizował konferencję prasową w restauracji Golden Phoenix w londyńskim Chinatown. Dobre wieści o następcy „Tink Tank” pojawiły się w poniedziałek, 19 lutego 2015 roku. Spotkanie miało być poświęcone trasie koncertowej, jaką planował zespół oraz koncertowi, który odbędzie się 20 czerwca 2015 roku podczas festiwalu w londyńskim Hyde Parku. Dlaczego artyści trzymali nowy krążek w tajemnicy?

"

Skończyliśmy miksować płytę w ostatni piątek, a mastering zakończył się wczoraj. Powodem zwlekania z informacją o albumie było to, że jeszcze wczoraj nie istniał! "

Spójrzcie, jak będzie wyglądać okładka „The Magic Whip”!

lody

Tracklista:

 1. Lonesome Street
 2. New World Towers
 3. Go Out
 4. Ice Cream Man
 5. Thought I Was A Spaceman
 6. I Broadcast
 7. My Terracotta Heart
 8. There Are Too Many Of Us
 9. Ghost Ship
 10. Pyongyang
 11. Ong Ong
 12. Mirrorball

Cieszycie się?

Magda Słomka
Tagi: Rock News Blur