Blur w komiksowej podróży do Hong Kongu

Robert Skowronski
10.06.2015 13:37
Blur w komiksowej podróży do Hong Kongu Fot. penguinlab.net

Dziwactw wokół ostatniej płyty zespołu ciąg dalszy. Tym razem azjatycki artysta stworzył opowieść graficzną inspirowaną albumem grupy.

Blur połączył siły z KongKee ze studia Penguin Lab, który stworzył futurystyczny komiks o nazwie „Travel To Hong Kong With Blur”. Jest on już możliwy do zamówienia przez stronę zespołu w cenie 10 funtów. Inspiracją dla artysty był ostatni krążek grupy „The Magic Whip”.

Cała otoczka wokół albumu czerpie garściami z kultury azjatyckiej. Przykładem tego teledysk Blur do „Lonesome Street”. Premierze wydawnictwa towarzyszyło też wypuszczenie na rynek lodów sygnowanych nazwą zespołu, które powstały we współpracy ze specjalistami do spraw mleczarskich, The Licktators.

Zespół nigdy nie spotkał się z KongKee osobiście, a z jego twórczością kapela zapoznała się wraz z poprzednim komiksem rysownika, „Pandaman”. Artysta wyjaśnia, jaki wpływ miała na niego płyta „The Magic Whip”:

Za każdym razem, gdy jej słucham wszystko staje się dla mnie jasne. To niesamowite w jaki sposób ten album wywołuje u mnie różne wizje, którym pozwalam się uwolnić poprzez moje pióro. Muzyka Blur oddaje czym jest Hong Kong.

KongKee był zdumiony ustaleniami, jakie wypracował w czasie rozmowy telefonicznej z muzykami przed narysowaniem komiksu:

Wspólnie chcieliśmy, żeby ta praca była jednocześnie nostalgiczna i futurystyczna. To prawdziwa zabawa móc tworzyć coś z dwóch przeciwstawnych elementów.

Blur udostępnił też film, w którym KongKee opowiada m.in. o swoim życiorysie oraz przedstawia własne spojrzenie na komiksową kulturę Hong Kongu.

Inni muzycy także posiadają komiksy, których sami są bohaterami. Ozzy Osbourne dorobił się swojej obrazkowej biografii, podobnie jak członkowie Pink Floyd i to jeszcze w latach 70. XX wieku.

Co sądzicie o komiksowych seriach z rockowymi muzykami w rolach głównych?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.