16.02.2016 12:55

Bob Dylan nagrywa album z coverami

Emerytura? Nic z tych rzeczy! Muzyk właśnie pracuje nad kolejną studyjną płytą. Czego możemy się spodziewać po tym krążku?

Bob Dylan nagrywa album z coverami
foto: Alberto Cabello / CC-BY-2.0

Jeszcze w 2015 roku artysta wydał „Shadows in the Night” z coverami Franka Sinatry, na którym ukazały się takie numery, jak „Stay with Me” czy „Full Moon and Empty Arms”. Płyta zadebiutowała na 7. pozycji na liście Billboard 200 i była pierwszym albumem z niebożonarodzeniowymi coverami od „World Gone Wrong” z 1993 roku.

20-krotny zwycięzca Grammy, inżynier dźwięku Al Schmitt, który był odpowiedzialny za ten krążek, zdradził, że Bob Dylan pracuje nad kolejną płytą ze standardami. Artysta nagrywa w Hollywood's Capitol Studios, gdzie również pracował swego czasu Sinatra. 

Schmitt jest zadowolony ze współpracy i jej efektów:

"

Dylan brzmi świetnie, jest w niesamowitym humorze i spędzamy dobrze czas. Jesteśmy jak dwa stare buty, czujemy się razem komfortowo. "

Inżynier dźwięku stwierdził, że to co go nadal zadziwia w muzyku, to inteligencja i rozeznanie we wszelkich dziedzinach:

"

Jest niezwykle zdolny i zorientowany we wszystkim, co się dzieje. Wie on doskonale, co się dzieje w każdym momencie. "

Muzyk wielokrotnie podkreślał, że nagranie coverów Sinatry było dla niego zaszczytem. Nie wiadomo, czy na nowej płycie znowu znajdą się jego utwory. 

„Shadows in the Night” było spełnieniem marzeń Dylana:

"

Od dawna chciałem nagrać znane utwory ze skomplikowanymi aranżacjami na 30 instrumentów przez mały, maksymalnie 5-osobowy zespół, ale nie miałem odwagi. (...) Te kawałki nagrywano już wystarczającą ilość razy. Ja i mój zespół odkrywamy je na nowo. Wyciągamy je z trumien i stawiamy w blasku dnia. "

Zobaczcie również, jak muzyk radził sobie z tym repertuarem na żywo:

Na razie nie są znane żadne szczegóły dotyczące nadchodzącego wydawnictwa. Trzymamy kciuki, by nowa płyta ukazała się jak najprędzej.

Tymczasem Bob Dylan otrzymał nagrodę Grammy 2016 w kategorii Best Historical Album za „The Basement Tapes Complete: The Bootleg Series Vol. 11”.

Wyczekujecie na nowe nagrania od Boba Dylana?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Bob Dylan