Bob Dylan nie pojawił się na spotkaniu dla noblistów z Barackiem Obamą

Aleksandra Degórska
01.12.2016 11:29
Bob Dylan nie pojawił się na spotkaniu dla noblistów z Barackiem Obamą Fot. AP / link / East News; Caryca Pejnta

W Białym Domu prezydent widział się z tegorocznymi laureatami nagrody Nobla. Nie widzieć czemu zabrakło jednak Boba Dylana...

Wokół tego człowieka jest ostatnio dosyć dużo zamieszania. Wszystko przez przyznaną mu w 2016 roku literacką nagrodę Nobla. Tym samym Bob Dylan stał się pierwszym muzykiem, którego doceniono za teksty utworów. Decyzja Akademii Szwedzkiej wzbudziła sporo kontrowersji, bowiem niektórzy mocno sprzeciwiają się wobec tego, by piosenki były godne nagrody Nobla.

Bob Dylan długo nie informował Akademii odnośnie tego, czy odbierze nagrodę, a gdy w końcu dał znak życia to okazało się, że nie pojawi się na ceremonii wręczenia Nagrody 10 grudnia 2016 ze względu na inne obowiązki. Akademia była zaskoczona takim obrotem sprawy, ale musiała zaakceptować decyzję muzyka.

Teraz Dylan ominął jeszcze jedne ważne wydarzenie związane z nagrodą Nobla. Barack Obama spotkał się 30 listopada 2016 roku z tegorocznymi laureatami w Białym Domu, żeby im pogratulować, ale wśród uczestników zabrakło Boba Dylana.

Rzecznik prezydenta, Josh Earnest, tak skomentował tę sprawę w dzień imprezy:

Niestety, ci, którzy się zastanawiają - Bob Dylan nie pojawi się w Białym Domu, więc wszyscy mogą się rozprężyć. Prezydent widział się już wcześniej z Dylanem i było to miłe spotkanie.

Jeszcze w 2011 roku Barack Obama przyznał artyście Medal Wolności. Nie wiadomo dlaczego tym razem Dylan nie pojawił się na spotkaniu z prezydentem. Obama zatem widział się z resztą tegorocznych laureatów, wśród których są Duncan Haldane i J. Michael Kosterlitz nagrodzeni w dziedzinie fizyki, Oliver Hart - laureat nagrody w obrębie ekonomiki oraz J. Fraser Stoddart doceniony w dziedzinie chemii. Obama podczas spotkania powiedział, że praca tych naukowców może prowadzić do wynalezienia nowych produktów oraz technologii, które mogą mocno wpłynąć na naszą przyszłość oraz kolejnych naukowców.

Bob Dylan pozostaje zatem zagadką, zresztą od jakiegoś czasu stara się ograniczać kontakty z mediami i w sumie trudno mu się dziwić.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.