01.12.2014 16:32

Bob Dylan sprzedaje niewydane teksty

Na aukcję trafiły rękopisy barda. Macie ochotę wyśpiewać piosenki ze słowami jego autorstwa, których on nigdy nie nagrał?

Bob Dylan sprzedaje niewydane teksty
foto: domena publiczna

Aby zdobyć 4-stronicowy tekst „Talkin Folklore Center” wraz z adnotacjami trzeba będzie wydać 40-60 tys. dolarów. Za zapisane na 2 stronach słowa „Go Away You Bomb” zapłacimy mniej – ok. 30-50 tys. dolarów. Aukcja odbędzie się 4 grudnia 2014 roku.

Oba teksty Bob Dylan stworzył na początku kariery – w latach 1962-1963. Pierwszy, „Talkin Folklore Center”, nigdy nie przekształcił się całkowicie w piosenkę – nie został publicznie wykonany ani nagrany. Niektóre linijki artysta wykorzystał w utworze „Talkin' New York”, który znalazł się na debiutanckiej płycie.

 

Słowa „Go Away You Bomb” pochodzą z czasów, gdy pieśniarz pracował nad swoim drugim albumem. Wyrażają jego zaniepokojenie ówczesną sytuacją międzynarodową. Dotychczas również nie zostały nigdzie opublikowane.

Drugi rękopis po raz pierwszy trafił na aukcję w zeszłym roku, ale do transakcji nie doszło. Tym razem znajdą się jacyś chętni?

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Bob Dylan