10.12.2014 10:59

Bob Dylan w hołdzie Sinatrze

Na płycie „Shadows in the Night” znajdzie się 10 utworów legendarnego aktora i piosenkarza. Skąd wziął się ten pomysł?

Bob Dylan w hołdzie Sinatrze
foto: LA Media / Sunshine / East News

Przypuszczenia się potwierdziły – najnowszy album Boba Dylana zawierać będzie same covery. Dlaczego bard tym razem wziął na warsztat Franka Sinatrę?

"

Nagrywanie tej płyty było dla mnie zaszczytem. Od dawna chciałem nagrać znane utwory ze skomplikowanymi aranżacjami na 30 instrumentów przez mały, maksymalnie 5-osobowy zespół, ale nie miałem odwagi. Za pierwszym, drugim podejściem. Bez poprawek czy nagrywania osobno poszczególnych instrumentów, czyli tak, jak były nagrywane oryginalnie. (...) Te kawałki nagrywano już wystarczającą ilość razy. Ja i mój zespół odkrywamy je na nowo. Wyciągamy je z trumien i stawiamy w blasku dnia. "

Bob Dylan Shadows In The Night album cover

Szef wytwórni Columbia Records, Rob Stringer, zdradza trochę więcej.

"

Nie ma tu smyczków, trąbek czy chórków zwykle kojarzonych z typowymi balladami. Bob tchnął w te piosenki nowe życie i nadał im współczesnego znaczenia. "

Wśród 10 kompozycji znalazły się m.in. takie szlagiery Franka Sinatry, jak „What I’ll Do” czy „I'm a Fool to Want You”. Singiel „Full Moon And Empty Arms” już znamy, posłuchajcie zatem utworu „Stay with Me”, którym Bob Dylan ostatnio kończy swoje koncerty.

Płyta „Shadows in the Night” ukaże się 3 lutego 2015 roku.

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Bob Dylan