Bob Dylan wyśpiewa Sinatrę?

Urszula Drabińska
03.11.2014 11:30
Bob Dylan wyśpiewa Sinatrę? Fot. Alberto Cabello, CC BY 2.0

To już pewne – płytę z coverami „Shadows in the Night” Bob Dylan wyda w 2015 roku. Jakie piosenki się na niej znajdą?

Słuchy o nowej płycie chodziły od maja. Artysta poinformował wtedy, że na nowym albumie zaśpiewa utwór Franka Sinatry z 1945 roku „Full Moon and Empty Arms”.

Krążek wypełniony będzie coverami. Czego jeszcze możemy się na nim spodziewać? Tego jeszcze nie wiemy. Ostatnio Bob Dylan koncerty kończy utworem „Stay with Me”. Utwór ten Sinatra wykonał po raz pierwszy w 1964 roku… Czyżby „Shadows in the Night” miało być hołdem złożonym temu piosenkarzowi i aktorowi?

Jedno wiemy na pewno – przekonamy się w przyszłym roku. W pudełku albumu „The Bootleg Series Vol. 11: The Basement Tapes Complete” z nagraniami Dylana z 1967 roku (premiera 3 listopada 2014 roku) znalazła się oficjalna zapowiedź nadchodzącej płyty. Jeśli nic się nie zmieni, tak prezentować się będzie jej okładka.

bob-dylan-shadows-in-the-night

Studyjny dorobek artysty zamyka „Tempest” z września 2012 roku. „Shadows in the Night” będzie pierwszą płytą z niebożonarodzeniowymi coverami od krążka „World Gone Wrong” z 1993 roku.

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.