21.01.2015 10:31

Bob Dylan znów reinterpretuje Sinatrę

Pojawił się drugi singiel z nowej płyty Boba Dylana. Posłuchajcie starej piosenki, którą ostatnio kończy swoje koncerty!

Bob Dylan znów reinterpretuje Sinatrę
foto: Gijsbert Hanekroot / Sunshine / East News

Nowy album, „Shadows in the Night”, ukaże się 3 lutego 2015 roku. Tymczasem Bob Dylan podzielił się drugim klasykiem wyśpiewanym niegdyś przez Franka Sinatrę. Oto oficjalna wersja „Stay with Me”.

Wersję na żywo znamy od października 2014 roku i amatorskiego nagrania z koncertu w Los Angeles. Artysta od jakiegoś czasu nie zamyka występów „All Along the Watchtower” czy „Blowin’ in the Wind”, lecz właśnie tym utworem.

To druga piosenka z najnowszej płyty Boba Dylana pochodząca z repertuaru Sinatry. Wcześniej poznaliśmy nową wersję „Full Moon and Empty Arms” z 1945 roku. Muzyk opowiada, że nagranie całej płyty było dla niego zaszczytem.

"

Od dawna chciałem nagrać znane utwory ze skomplikowanymi aranżacjami na 30 instrumentów przez mały, maksymalnie 5-osobowy zespół, ale nie miałem odwagi. (...) Te kawałki nagrywano już wystarczającą ilość razy. Ja i mój zespół odkrywamy je na nowo. Wyciągamy je z trumien i stawiamy w blasku dnia. "

Cześć piosenek z płyty „Shadows in the Night” spopularyzowanych zostało przed Franka Sinatrę, ale wiele z nich znanych jest również z innych wykonań. „Lucky Old Sun” to hit Frankie Laine. Kawałek „I’m A Fool To Want You” zaśpiewała Billie Holiday na krążku „Lady In Satin”. „Some Enchanted Evening” spopularyzował Enzio Pinza.

Tracklista „Shadows in the Night”:

  1. I'm a Fool to Want You
  2. The Night We Called It a Day
  3. Stay With Me
  4. Autumn Leaves
  5. Why Try to Change Me Now
  6. Some Enchanted Evening
  7. Full Moon and Empty Arms
  8. Where Are You?
  9. What'll I Do
  10. That Lucky Old Sun
Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Bob Dylan