29.12.2014 13:42

Bob Rock: Nowa płyta Metalliki będzie kluczowa

Kanadyjczyk, który nagrał z Metalliką 4 płyty, wygłosił kilka słów o kolejnym albumie zespołu. Znielubiony przez wielu producent powróci?

Bob Rock: Nowa płyta Metalliki będzie kluczowa
foto: Kreepin Deth, CC BY 3.0

Bob Rock był z Jamesem Hetfieldem i spółką przez niemal 15 lat. Pomógł im stworzyć wszystko od czarnego krążka z 1991 roku po „St. Anger” z 2003 roku. Teraz wyprodukuje ich 10. studyjną płytę?

"

Nie przewiduję, aby tak się stało. Oni muszą iść do przodu. Myślę, że dzięki „Death Magnetic” wrócili do korzeni, co było wspaniałe. Uważam, że wciąż w sobie mają swoje przełomowe nagranie. Prawdopodobnie teraz ono w nich dojrzewa. "

Wielu fanów ta informacja powinna ucieszyć. W szczególności tych, którzy w 2003 roku podpisali petycję, aby Metallica zakończyła już współpracę z Rockiem. Twierdzili, że Kanadyjczyk ma zbyt duży wpływ na ich brzmienie.

Kolejną płytą, w 2008 roku, zajął się już inny znany producent, Rick Rubin. Bob Rock nie ma o to żalu. Rozumie, że muzycy musieli podążyć swoją drogą. Do dziś przyjaźni się z nimi.

"

Kiedy spotykam chłopaków, jest tak, jakbyśmy widzieli się wczoraj. Kiedy spędzasz z kimś 15 lat, przechodzisz z nim wszystko przez co można przejść. Stanowią sporą część mojego życia. "

Za kolejną płytę prawdopodobnie znów zabierze się Rick Rubin. Nie wiemy jednak jeszcze, kiedy ujrzy ona światło dzienne. W grudniu basista Robert Trujillo zdradził „Rock Cellar”, na jakim etapie są obecnie prace.

"

Na razie wszystko projektujemy. Jest dużo pomysłów, wiele szkiców utworów. Musimy przejść przez ten proces. (...) Pisanie piosenek przez Metallikę to podróż i proces zarazem. Zajmuje to czas. To nas wyróżnia. "

Aż ich nowe kompozycje dojrzeją, czekamy najdłużej w historii – już niemal 7 lat…

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Metallica