15.01.2015 11:37

Bóg czuwa nad Aerosmith!

Wierzy w to Joe Perry i jako dowód przytacza opowieść z 1977 roku. Co ma z nią wspólnego zespół Lynyrd Skynyrd?

Bóg czuwa nad Aerosmith!
foto: AP / Fotolink / East News

20 października 1977 roku niewielki samolot pasażerski Convair CV-300 rozbił się w stanie Mississippi. Zginęło sześć osób, w tym trzech członków Lynyrd Skynyrd – wokalista Ronnie Van Zant, gitarzysta Steve Gaines i jego starsza siostra śpiewająca w chórkach, Cassie. Dwadzieścia osób zostało rannych.

Joe Perry wierzy, że nad jego zespołem czuwała wtedy jakaś siła wyższa. Zaledwie tydzień wcześniej muzycy planowali wyczarterować ten sam samolot!

"

To był straszna tragedia, byliśmy ogromnymi szczęściarzami. Ludzie latali wtedy tymi samolotami, bardzo często zdarzało się, że lecieliśmy tym samym, z którego tydzień wcześniej korzystał Fleetwood Mac. "

Maszyna, która w tragiczny sposób przerwała karierę Lynyrd Skynyrd, oraz jej załoga nie za bardzo spełniały standardy Aerosmith i grupa ostatecznie z niej zrezygnowała.

"

Zawsze czuliśmy, że ktoś nas obserwuje. To kolejny przykład na to. (...) Szczęśliwie mieliśmy kogoś, kto przyjrzał się wcześniej samolotowi i postawił on sprawę ostro. Być tak blisko tego… To był naprawdę cios. Znaliśmy tych ludzi, wielka strata dla muzyki i nie tylko. "

Podobno więcej ilustracji boskiej opieki Perry zamieścił w wydanej niedawno autobiografii „Rocks: My Life In And Out Of Aerosmith”. Po jednym przykładzie wierzymy już, że jego życie to naprawdę więcej niż narkotyki i seks.

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Aerosmith Joe Perry