Bóg czuwa nad Aerosmith!
Urszula Drabińska
15.01.2015 11:37
Bóg czuwa nad Aerosmith! Fot. AP / link / East News

Wierzy w to Joe Perry i jako dowód przytacza opowieść z 1977 roku. Co ma z nią wspólnego zespół Lynyrd Skynyrd?

20 października 1977 roku niewielki samolot pasażerski Convair CV-300 rozbił się w stanie Mississippi. Zginęło sześć osób, w tym trzech członków Lynyrd Skynyrd – wokalista Ronnie Van Zant, gitarzysta Steve Gaines i jego starsza siostra śpiewająca w chórkach, Cassie. Dwadzieścia osób zostało rannych.

Joe Perry wierzy, że nad jego zespołem czuwała wtedy jakaś siła wyższa. Zaledwie tydzień wcześniej muzycy planowali wyczarterować ten sam samolot!

To był straszna tragedia, byliśmy ogromnymi szczęściarzami. Ludzie latali wtedy tymi samolotami, bardzo często zdarzało się, że lecieliśmy tym samym, z którego tydzień wcześniej korzystał Fleetwood Mac.

Maszyna, która w tragiczny sposób przerwała karierę Lynyrd Skynyrd, oraz jej załoga nie za bardzo spełniały standardy Aerosmith i grupa ostatecznie z niej zrezygnowała.

Zawsze czuliśmy, że ktoś nas obserwuje. To kolejny przykład na to. (...) Szczęśliwie mieliśmy kogoś, kto przyjrzał się wcześniej samolotowi i postawił on sprawę ostro. Być tak blisko tego… To był naprawdę cios. Znaliśmy tych ludzi, wielka strata dla muzyki i nie tylko.

Podobno więcej ilustracji boskiej opieki Perry zamieścił w wydanej niedawno autobiografii „Rocks: My Life In And Out Of Aerosmith”. Po jednym przykładzie wierzymy już, że jego życie to naprawdę więcej niż narkotyki i seks.

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.