12.01.2016 15:01

Bóg wskrzesi Davida Bowiego?

Wszyscy nie możemy się pogodzić ze śmiercią Ziggy'ego Stardusta. Niektórzy mają dość bezsilności i postanowili wziąć sprawy w swoje ręce...

Bóg wskrzesi Davida Bowiego?
foto: Flavia, CC BY 2.0 + domena publiczna

David Bowie zmarł 10 stycznia 2016 roku. Dwa dni po 69. urodzinach i premierze niezwykle gorąco przyjętego przez fanów i krytyków krążka „Blackstar”. W takiej sytuacji chciałoby się, żeby artysta żył jeszcze jak najdłużej i nagrywał kolejne wspaniałe płyty. Szczególnie, że ostatnie dzieło wokalisty nie należało do najdłuższych i aż się prosiło o kontynuację...

Czytając do tego, jak Brian Eno wyznał, że chciał kontynuować „Outside” - jedną z najambitniejszych płyt w karierze Bowiego - poczucie żalu i smutku tylko się nasila. Pozostaje nam się pocieszać, że wokalista pozostawił po sobie bardzo bogatą spuściznę, której będziemy mogli słuchać jeszcze przez długie lata. Jednak pewna fanka chciałaby zawojować znacznie więcej.

Andrea Natella zorganizowała w serwisie change.org specjalną petycję. Czego można żądać w takiej przykrej sprawie? Naturalnie przywrócenia Bowiego do życia. Do kogo ją kierować? Petycja została zaadresowana do... Boga.

To chyba jeden z tych przypadków, kiedy ludzie mogą się zjednoczyć niezależnie od przekonań religijnych. W chwili pisania tego artykułu liczba podpisów przekroczyła już tysiąc. W komentarzach ludzie wyznają, że nie chcą żyć w świecie bez Bowiego oraz przypominają Bogu historię Łazarza (czyli Lazarusa - jak w ostatnim teledysku muzyka). Możecie do nich dołączyć pod tym adresem.

Natella przyznała, że jej ulubionym utworem Bowiego jest „Life on Mars” z płyty „Hunky Dory”. Swoją petycją pragnie zwrócić uwagę na to, jak niewiele daje większość podobnych akcji organizowanych w Internecie. Za jej inicjatywą stoją też bardziej oczywiste pobudki.

"

To sposób na to, by myśleć o Davidzie Bowiem tak jak często myślimy o innych sławnych ludziach, którzy zmarli. Jak o fikcyjnych postaciach. "

To nie jedyna petycja, która pojawiła się w Internecie po śmierci Ziggy'ego Stardusta. Pod tym adresem fani z Wielkiej Brytanii walczą o to, by utwór „Heroes” został oficjalnym hymnem ich ojczyzny. Sieci społecznościowe pękają też w szwach od postów oddających hołd Bowiemu.

Podpisaliście się pod petycją do Boga?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele David Bowie