14.01.2019 16:52

"Bohamian Rhapsody": była narzeczona Freddiego Mercury'ego zarobiła za film 40 milionów funtów

Produkcja o Queen zarobiła około 750 milionów dolarów w box-offisie, co spowodowało, że Mary Austin zainkasowała około 40 milionów funtów z tantiem pochodzących z filmu "Bohemian Rhapsody". 

Freddie Mercury
foto: David/Silverhub/REX/Shutterstock/East News

Była narzeczona legendarnego wokalisty Queen została w filmie odegrana przez Lucy Boynton. Ten fakt jednak jest jednak nieważny, gdy porównamy go z tym, że po śmierci Mercury'ego, Mary Austin została właścicielką praw do 75% wszelkich przyszłych przychodów muzyka. To oznacza, że kobieta zainkasowała 3/4 sumy pieniędzy, które trafiłyby do Freddiego za film "Bohemian Rhapsody", gdyby ten jeszcze żył. Wszystko dlatego, że mężczyzna zapisał jej nazwisko w testamencie. Na początku otrzymywała 50%, a pozostała połowa szła kolejno do: rodziców Mercury'ego i siostry wokalisty.

Była narzeczona Freddiego Mercury'ego zarobiła miliony za Bohemian Rhapsody

Jednak po śmierci rodziców Freddiego Mercury'ego, ich część praw do przychodów muzyka trafiła do Mary Austin. Według dziennika "Metro" oznacza to, że dzięki filmowi "Bohemian Rhapsody" do jej kieszeni trafiło około 40 milionów funtów, które dostała za zgodę na wykorzystanie wizerunku swojego i Freddiego. Poza tym nie miała jednak wpływu na powstawanie filmu i w przeciwieństwie do Briana Maya, Rogera Taylora i Johna Deacona nie została wymieniona w napisach końcowych. 

Mary Austin zaprzyjaźniła się z Mercurym pod koniec lat 60., a następnie w 1973 roku została narzeczoną wokalisty Queen. Do ślubu jednak nigdy nie doszło. Para została jednak przyjaciółmi do końca życia, co zaowocowało przekazaniem większości dobytku Mercury'ego właśnie Austin. 

Bohemian Rhapsody ze Złotym Globem

Film mimo przeciętnych ocen ze strony krytyków okazał się być wielkim przebojem wśród widzów i fanów zespołu Queen. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej - "Bohemian Rhapsody" zdołało zarobić około 750 milionów dolarów w box-offisie, a jego sukces i ciepłe przyjęcie zaowocował nawet wygraną w kategorii "Najlepszy film 2018 roku" na ceremonii rozdania Złotych Globów. 

"Bohemian Rhapsody" trafiło do kin 2 listopada 2018 roku, a już w połowie lutego 2019 roku trafi na DVD i do sprzedaży cyfrowej.

Kamil Kacperski