13.12.2016 19:43

„Bohemian Rhapsody” w świecie piłki nożnej

Tym razem przenosimy się do świata futbolu. Tym samym w słynnej kompozycji Queen zamiast tekstu Freddiego Mercury'ego słyszymy znane nazwiska i nazwy związane z piłkarskim światem.

„Bohemian Rhapsody” w świecie piłki nożnej
foto: kadr z wideo

Co tak naprawdę miał na myśli Freddie Mercury pisząc tekst „Bohemian Rhapsody” tego do końca nie wiadomo. Interpretacji utworu jest naprawdę sporo i każdy kolejny słuchacz podchodzi zupełnie inaczej do tej kompozycji. Utwór ma już ponad 40 lat, ale nadal pozostaje jedną z najambitniejszych rockowych kompozycji, która stała się ponadczasowym hitem.

Zastanawialiście się jednak, jak prezentowałby się utwór „Bohemian Rhapsody” z zupełnie innym tekstem? Otóż teraz mamy na to odpowiedź. YouTuberzy odpowiedzialni za kanał The Exploding Heads postanowili nieco poszaleć ze słowami kompozycji. Tym samym zamiast znanego nam tekstu mamy nazwiska słynnych piłkarzy, nazwy stadionów czy drużyn. Wszystkie te słowa idealnie pasują do aranżacji.

Sprawdźcie, czy taki cover Was przekonuje:

Takie nagranie udowadnia, że błyskotliwie można połączyć świat muzyki i piłki nożnej. Efekt końcowy naprawdę jest ciekawy.

Jeśli zaś chodzi o inne równie interesujące wariacje na temat „Bohemian Rhapsody” to warto wspomnieć chociażby o odegraniu tego kawałka przez sceny z 260 filmów, wersji zagranej na organach czy w stylistyce reggae. Oczywiście coverów jest więcej, ale nie starczyłoby dnia, żeby wymienić wszystkie kreatywne pomysły fanów.

Jak oceniacie „Bohemian Rhapsody” w piłkarskiej wersji?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Queen