09.01.2019 15:48

"Bohemian Rhapsody" w wykonaniu Gwardii Królewskiej przed Buckingham Palace

Posłuchajcie, jak słynny utwór Queen "Bohemian Rhapsody" wybrzmiał przed Buckingham Palace w Londynie.

Gwardia Królewska
foto: shutterstock.com

Ten słynny numer zna chyba każdy, zresztą jest to najczęściej streamowany utwór XX wieku. Kultowy kawałek ma ponad 1,6 miliarda odtworzeń między innymi w Spotify, Apple Music czy YouTube. 6-minutowy utwór „Bohemian Rhapsody” zadebiutował w 1975 roku na albumie „A Night At The Opera”. Kompozycja regularnie pojawia się w zestawieniach najwybitniejszych utworów wszech czasów. Niedawno popularność piosenki ponownie wzrosła za sprawą filmu o Queen, „Bohemian Rhapsody”, który został nagrodzony na Złotych Globach 2019. Co za tym idzie coraz częściej pojawiają się ciekawe covery utworu "Bohemian Rhapsody".

"Bohemian Rhapsody" przed Buckingham Palace w wykonaniu Gwardii Królewskiej

7 stycznia 2019, kilka godzin po tym, jak film o Queen zdobył statuetki na gali Złotych Globów, przed Buckingham Palace Gwardia Królewska postanowiła zagrać właśnie "Bohemian Rhapsody". Turyści byli zaskoczeni tym zajściem i wszyscy zaczęli nagrywać nietypowy cover. Posłuchajcie, jak przebój Queen zabrzmiał w wykonaniu Gwardii Królewskiej.

Warto przypomnieć, że w 2002 roku Brian May zagrał hymn na dachu Buckingham Palace z okazji jubileuszu Królowej Elżbiety II. Jak więc widać, brytyjska rodzina królewska i Queen mają więcej wspólnego, niż by się mogło wydawać.

Film biograficzny "Bohemian Rhapsody"

W produkcji obserwujemy historię grupy Smile oraz Freddiego Mercury'ego, którzy łączą siły i chcą podbić rynek muzyczny jako Queen. Film kończy się w momencie triumfu zespołu - występu na Live Aid w 1985 roku. Już 4 marca 2019 na DVD ukaże się film "Bohemian Rhapsody", który zostanie wzbogacony o ponad 20 minut dodatkowego materiału. 

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Queen bohemian rhapsody