18.04.2019 13:03

Bokassa o nowym albumie "Crimson Riders". Kiedy do sprzedaży trafi płyta grupy supportującej Metallicę na trasie koncertowej?

Nowy album Bokassa trafi na sklepowe półki 21 czerwca 2019. Sprawdźcie, jakie piosenki znajdziecie na płycie zespołu, który wystąpi razem z Metallicą.

Bokkasa
foto: kadr z wideo

Muzyka zespołu Bokassa łączy stoner rockowy groove iriffy z energią i nieprzewidywalnością punka i hardcore’a tworząc własną, oryginalną stonerpunkową stylistykę. W 2017 roku ukazał się ich debiutancki krążek grupy, ”Divide & Conquer”, który niemal od razu zyskał przychylność fanów, jak i krytyków muzycznych na całym świecie. Brytyjski Metal Hammer określił zespół Bokassa mianem jednego z najlepszych debiutów 2017 roku.

Nowa płyta Bokassa: data premiery, utwory

Nowa płyta zespołu nosi tytuł "Crimson Riders" a jej premiera zapowiedziana jest na 21 czerwca 2019 roku. Nagrań dokonano w Brygga Studio w rodzinnym mieście formacji, Trondheim, a produkcją albumu zajął się sam zespół we współpracy z Yngve Andersenem.

Za miks odpowiedzialny był Simon Jackman, a za mastering - Brian ‘Big Bass’ Gardener.

Bokassa

Lista utworów:
1.Brologue
2.Charmed & Extremely Treacherous
3.Vultures
4.Mouthbreathers Inc.
5.Wrath Is Love
6.Crimson Riders
7.Captain Cold One
8.Blunt Force Karma
9.Immortal Space Pirate 2

Na pierwszy singiel Bokassa wybrała utwór "Mouthbreathers Inc.", którego premiera miała miejsce 18 kwietnia 2019 roku.

Bokassa gościem specjalnym na trasie Metallica

1 maja 2019 roku wystartuje World Wired Tour po Wielkiej Brytanii i Europie. Tym razem Metallica zagra koncerty na stadionach, w parkach, a nawet na zamku. Jak dotychczas ogłoszono 25 koncertów i Metallica wystąpi 21 sierpnia 2019 w Warszawie na PGE Narodowym. Thrashmetalowej legendzie na scenie będą towarzyszyć Ghost oraz Bokassa.

Sad But True
Sad But True
Przeczytaj także Ponad 250 muzyków zagrało jednocześnie "Sad But True" Metalliki

Oba zespoły wybrano nie przypadkowo, Lars Ulrich w rozmowie z Kerrang! opowiedział czym się kierował w doborze supportów, zaś o zespole Bokassa wypowiadał się w samych superlatywach.

"

Bokassa jest wprost niesamowicie, cholernie dobra. Piosenki, które piszą, cała energia i klimat, to wszystko jest jak powiew świeżego powietrza. Kiedy rok temu usłyszałem ich muzykę, dosłownie powalili mnie na łopatki. To duża frajda, móc przedstawić taki zespół szerszej publiczności. "

Metallica zagra w Polsce w 2019

W maju 2019 wystartuje kolejna odsłona trasy WorldWired Tour, która obejmie również Europę. Metallica zagra w naszym kraju 21 sierpnia 2019 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie. Obok Metalliki na scenie pojawią się oczywiście grupy Bokassa i Ghost.    

Romana Makówka
Tagi: Rock News Metallica Lars Ulrich