04.01.2016 15:15

Bon Jovi wyda album w marcu 2016

Nadszedł czas na kolejny krążek zespołu. Czego możemy spodziewać się po nowym wydawnictwie?

Bon Jovi wyda album w marcu 2016
foto: Imaginechina / Splash News/EAST NEWS

Zespół powrócił do studia, gdzie nagrał swój pierwszy album, by stworzyć najnowszy krążek „This House Is Not For Sale”. Będzie on następcą „Burning Bridges” i planowo ma się ukazać już w marcu 2016 roku. Bon Jovi zarejestrował pierwszy singiel „Runaway” w Power Station Studios na Manhattanie.

„This House Is Not For Sale” będzie 14. krążkiem kapeli i według anonimowego respondenta, zespół ma już gotowe 8 numerów.

Tym razem wszyscy członkowie zespołu zebrali się w studiu, by razem pracować nad płytą. Poprzednie albumy, według Jona Bon Joviego, powstawały bowiem w zupełnie inny sposób:

"

Nagrywaliśmy w różnym czasie i w różnych pomieszczeniach w studiu. To już więcej się nie wydarzy. Wróciliśmy do miejsca, gdzie zarejestrowaliśmy „Runaway” w 1982 roku. "

Muzycy chcą się zjednoczyć i stworzyć naprawdę dobry krążek:

"

Ten album będzie o naszej integralności, to się najbardziej liczy. Jesteśmy teraz w takim momencie kariery, gdy nie musimy niczego udowadniać. "

W kontekście ostatnich wydarzeń, wydaje się to logiczne, bowiem nie dość, że Richie Sambora opuścił szeregi zespołu, to kapela zakończyła również 32-letnią współpracę z Mercury Records. Odchodząc grupa wydała album „Burning Bridges” w 2015 roku, który był ostatnim zobowiązaniem grupy wobec wytwórni.

Jon Bon Jovi tak podsumował ten okres:

"

To koniec pewnej ery. Byłem w tej wytwórni przez całe moje życie. Jestem najdłużej urzędującym artystą w Mercury. "

Kapela ma również w planach trasę koncertową. Wokalista przyznaje, że uwielbia występować:

"

Są różne fazy w muzyce: komponowanie, a potem nagrywanie, bo chcesz zobaczyć jak utwór, który napisałeś w notesie ożywa i brzmi na koncercie. Wolę tworzyć, niż spędzać 12 godzin w hotelowym pokoju w czasie trasy, nie wiedząc co ze sobą robić. Ale lubię interakcję i energię na scenie. "

Fanom nie pozostaje więc nic innego, jak odliczać czas do marca 2016 roku.

Czekacie na nowe wydawnictwo Bon Jovi?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Bon Jovi