Bon Jovi wystąpi w oryginalnym składzie na ceremonii Rock And Roll Hall Of Fame w 2018
Maciej Koprowicz
26.02.2018 11:46
Bon Jovi wystąpi w oryginalnym składzie na ceremonii Rock And Roll Hall Of Fame w 2018 Fot. Dan Hallman/Invision/AP/link/EAST NEWS

Z okazji włączenia Bon Jovi do rockowego panteonu z zespołem znów zagrają Richie Sambora i Alec John Such.

14 kwietnia 2018 w Cleveland w Stanach Zjednoczonych odbędzie się coroczna ceremonia włączenia kolejnych wykonawców do muzycznego muzeum Rock And Roll Hall Of Fame, które w świecie muzyki postrzegane jest jako odpowiednik przyznania filmowego Oscara. Do grona wyróżnionych gwiazd decyzją grona elektorskiego w tym roku dołączą Bon Jovi, The Cars, Dire Straits, The Moody Blues, Nina Simone i Sister Rosetta Tharpe.

Bon Jovi w cuglach wygrał głosowanie internautów, które złożyło się na jeden z 900 głosów elektorskich. Zgodnie z tradycją Hall Of Fame, wyróżnione zespoły, które jeszcze istnieją występują na scenie podczas gali, często w klasycznym składzie. Bon Jovi na tegorocznej uroczystości wystąpią w składzie z pierwszych pięciu albumów zespołu – do wokalisty Jona Bon Joviego, perkusisty Tico Torresa i klawiszowca Davida Bryana dołączą basista Alec John Such, który odszedł z grupy w 1993, i gitarzysta Richie Sambora, który opuścił ją w 2013.

Torres mówił „Billboardowi” o tym jednorazowym powrocie oryginalnego składu:

Cudownie było rozmawiać z Alekiem przez telefon. Odbyliśmy podróż jako grupa, będzie wspaniale to przywrócić – nie tylko dla nas, ale także dla fanów. Myślę, że kiedy spotyka się ze starymi przyjaciółmi, to w takich sytuacjach zawsze odczuwa się wielkie emocje.

Zespół w składzie, który nagrał razem takie przeboje, jak „Livin’ On A Prayer” czy „Bad Medicine” ma zagrać na ceremonii kilka piosenek. Spekulowano także, że z okazji włączenia w poczet Rock And Roll Hall Of Fame po 25 latach reaktywuje się Dire Straits, ale na razie nie ma żadnego potwierdzenia ze strony Marka Knopflera.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.