04.09.2015 16:05

Bono: Stan mojej dłoni nie jest za dobry

Wokalista U2 wciąż odczuwa skutki swojego wypadku na rowerze, który zdarzył się w listopadzie 2014 roku. Czy jest szansa, że zagra jeszcze na gitarze?

Bono: Stan mojej dłoni nie jest za dobry
foto: AP/FOTOLINK / East News

Bono uszkodził rękę w sześciu miejscach i doznał obrażeń twarzy oraz ramienia. Mimo, że wokalista U2 wkrótce po wypadku poddał się operacji i intensywnej rehabilitacji, przyznaje, że jego dłoń ma się nie najlepiej.

"

To nie wygląda za dobrze. Czuję się mocno zakłopotany, gdy o tym mówię. To straszny pech, gdy grasz na gitarze. Ali, moja żona zwróciła się do mnie: „Możesz z tego coś wynieść? Pędzisz przez życie jak czołg”. Później The Edge powiedział, że uważa, że postrzegam moje ciało jako kłopot. Wydaje mi się, że nadszedł czas, żeby trochę zwolnić. "

To nie pierwszy wypadek artysty. W 2010 roku, podczas przygotowań do trasy koncertowej, uszkodził sobie kręgosłup. Muzyk musiał szybko zostać poddany operacji, bo w innym wypadku groziłoby mu trwałe kalectwo.

Bono przyznaje, że gdy odwiedził laryngologa, ten był w szoku, że to była pierwsza wizyta wokalisty od 12 lat.

"

Gdy poszedłem do niego, zapytał się mnie: „Czy przypadkiem Twoje życie i kariera nie zależy od twojego gardła? Nie uważasz, że to, że nie pojawiłeś się przez tyle czasu to troszkę dziwne?” I miał rację. To było bardzo dziwne. "

Sytuacja z ręką muzyka może okazać się lepsza za kilka miesięcy, gdy zregenerują mu się nerwy w dłoni. Na początku roku, Bono powiedział, że czuje się jakby część jego ciała była obca.

"

Nie mogę nawet zginać palców. Mam wrażenie jakby to było jakieś stężenie pośmiertne. Cała dłoń jest odrętwiała. "

Muzyk przez uderzenie, do dzisiaj nie jest w stanie opisać dokładnego przebiegu wypadku. Wiadomo jedynie, że jechał z wysoką prędkością i próbował wyminąć innego rowerzystę.
Bono po wypadkach żartuje, że ich przyczyną jest jego przeświadczenie o tym, że jego głowa jest „najtwardszą ze wszystkich powierzchni”.  

4 sierpnia 2015 rozpoczęła się europejska edycja trasy koncertowej zespołu zatytułowana „Innocence + Experience Tour”, promująca album „Songs of Innocence”. Większość biletów na trasie została wyprzedana, zostały głównie wejściówki VIP i tzw. pakiety podróżne, w których oprócz biletu zostało uwzględnione zakwaterowanie po koncercie.

Zespół w przeddzień pierwszego koncertu opublikował nagranie promujące tournée.

Miejmy nadzieję, że Bono w pełni wyleczy swoją rękę i na przyszłych koncertach będzie mógł złapać za gitarę.

Mateusz Boronczyk
Tagi: Duperele U2 Bono