Bono stracił głos na koncercie U2 w Berlinie

Maciej Koprowicz
03.09.2018 10:44
Bono stracił głos na koncercie U2 w Berlinie Fot. Jean Bernard Vernier/JBV News / Polaris/East News

Koncert irlandzkiego zespołu został przerwany z powodu poważnych kłopotów wokalnych frontmana. W pewnym momencie jego głos pogorszył się na tyle, że z trudnością mógł mówić.

U2 występował w stolicy Niemiec 31 sierpnia i 1 września 2018, w hali Mercedes-Benz Arena. Niestety, widzowie drugiego koncertu krótko cieszyli się muzyką swoich ulubieńców. Zespół zdążył wykonać tylko pięć utworów – po zaśpiewaniu „Beautiful Day” gardło Bono odmówiło posłuszeństwa.

Moment, w którym struny głosowe wokalisty się poddały uwiecznili fani. Słychać, jak głos Bono się zacina, a artysta z ledwością może mówić. Do publiczności powiedział:

Myślę, że nie damy rady.

Bono stracił głos na koncercie

Koncert został przerwany i zakończony po pięciu utworach. Niedługo później pozostali muzycy U2 napisali w oświadczeniu:

Jest nam przykro z powodu przerwania [koncertu] dziś wieczorem. Przed koncertem Bono był w świetniej formie i miał wspaniały głos. Nie mogliśmy się doczekać na drugi występ w Berlinie, ale po kilku piosenkach [Bono] kompletnie stracił głos. Nie wiemy, co się stało i szukamy pomocy u lekarza.

Na szczęście Bono odzyskał już głos i teraz czuje się dobrze. W oświadczeniu ujawnił, że zespół powtórzy koncert 13 listopada 2018. Wokalista napisał:

Jestem szczęśliwy i czuję ulgę, że nie wykryto niczego poważnego. Moje poczucie ulgi jest jednak ograniczone, ponieważ wiem, że sprawiliśmy kłopot berlińskiej publiczności. W hali była niesamowita atmosfera. To miał być jeden z tych niezapomnianych wieczorów, ale z zupełnie innego powodu… Nie możemy się doczekać, aż wrócimy tutaj 13 listopada.

U2 – „Songs Of Experience”

Zespół jest w trakcie promowania swojego najnowszego wydawnictwa. 14. album studyjny w karierze U2, „Songs Of Experience” ukazał się 1 grudnia 2017. Album zapowiadały single „You’re The Best Thing About Me” i „The Blackout”.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.