28.12.2015 12:34

Bono zagrał na ulicy w Dublinie

Już po raz kolejny wokalista U2 wystąpił w ramach charytatywnej bożonarodzeniowej akcji. Kto wspierał muzycznie artystę?

Bono zagrał na ulicy w Dublinie
foto: kadr z wideo

Spacerujesz po mieście, robisz ostatnie przedświąteczne zakupy, aż tu nagle na rogu ulicy rozkładają się muzycy i zaczynają grać. Niby nic, ale ku zaskoczeniu przechodniów, grajkami okazali się słynni artyści na czele z Bono.

W czasie tego akustycznego koncertu zbierano datki dla organizacji Simon Community, która wspiera osoby bezdomne. Podczas wigilijnego koncertu oprócz Bono zagrali również Hozier, Kodaline, The Coronas, The Script, Ronan Keating, Glen Hansard z The Frames oraz Imelda May.

Z repertuaru U2 wybrzmiały utwory „Every Breaking Wave” oraz „When Love Comes to Town”. Zaś pod koniec wszyscy artyści wykonali numer z repertuaru The Pogues zatytułowany „Fairytale Of New York”.

Obejrzyjcie, jak wyglądał ten występ:

To już stało się coroczną tradycją irlandzkiego muzyka, który od 2009 roku wraz z innymi artystami występuje charytatywnie na Grafton Street w Dublinie. Tylko w 2014 roku Bono nie uczestniczył w tym wydarzeniu ze względu na kontuzje jakiej się nabawił po wypadku rowerowym w Nowym Jorku.

Zobaczcie również wspólne zdjęcia muzyków, którzy zagrali w 2015 roku:

Irlandzki zespół już niejednokrotnie zaskakiwał przypadkowych przechodniów grając niespodziewanie koncerty. Jeszcze w maju 2015 roku U2 wystapił w metrze. Natomiast podczas berlińskiego koncertu artyści zrobili niespodziankę polskim fanom wykonując „New Year’s Day” dedykując go Solidarności.

Zespół zakończył właśnie trasę koncertową Innocence + Experience World Tour, z czego ostatnie koncerty odbyły się w Paryżu. 7 grudnia 2015 roku na scenie wraz z U2 pojawił się również Eagles of Death Metal składając hołd ofiarom zamachu w Paryżu z 13 listopada 2015 roku. Bono przyznał, że zamachy były bezpośrednim atakiem wymierzonym w muzykę.

Jak oceniacie gest wokalisty U2 i pozostałych irlandzkich muzyków?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Bono