13.01.2016 16:31

Bono zaprasza na przejażdżkę rowerową

Gotowi na wycieczkę z dreszczykiem emocji? Sprawdźcie, co należy zrobić, żeby pojeździć z muzykiem po miejscu jego wypadku.

Bono zaprasza na przejażdżkę rowerową
foto: kadr z wideo

Wokalista U2 znany jest ze swojej charytatywnej działalności. Tym razem udziela się w nietypowej akcji fundacji (RED) działającej na rzecz walki z AIDS. Sam fakt uczestnictwa muzyka raczej nikogo nie zadziwi, bowiem często angażuje się on społecznie. Jednak to, w jaki sposób wspiera akcję, może zadziwić.

Dlaczego? Otóż Bono uległ w listopadzie 2014 roku wypadkowi rowerowemu w Nowym Jorku. Muzyk uszkodził rękę w kilku miejscach i doznał obrażeń ramienia oraz twarzy. Wokalista U2 wkrótce po tym zajściu poddał się operacji oraz intensywnej rehabilitacji. Mimo to, przez dłuższy czas stan jego dłoni nie był najlepszy. Jeszcze na początku stycznia 2015 roku Bono nie był pewny, czy będzie w stanie zagrać na gitarze.

Wydawać by się mogło, że po tak traumatycznym wydarzeniu artysta już nigdy więcej nie wsiądzie na rower. Nic bardziej mylnego! Muzyk postanowił wystawić na licytację... wspólną przejażdżkę na rowerze po Central Parku w Nowym Jorku.

Bono tak zachęca do uczestniczenia w akcji:

"

Życie nas przytłacza, a my wstajemy. Zapomnijcie o skakaniu z samolotu, wspinanie się po Mount Everest. Dołącz do wspólnej przejażdżki rowerowej i naprawdę żyj na krawędzi. "

Ten, kto chce, by za sterami tandemu zasiadł muzyk, naprawdę lubi ostrą jazdę. Wokalista zapewnia, że ta podróż będzie niebezpieczna, a gdy podróżnik dotrwa do mety kolejną nagrodą będzie wspólne wyjście na lody.

Zobaczcie, jak muzyk opisuje akcję i zaprasza do wsparcia organizacji (RED):

Im większą kwotę wpłaci uczestnik, tym większa szansa, by wygrać podróż z Bono. Przejazd oraz zakwaterowanie pokrywają organizatorzy. Pieniądze można wpłacać na stronie (RED).

Ciekawe, ile śmiałków chciałoby się skusić na przejażdżkę z tak pechowym rowerzystą, jakim jest muzyk U2. Trzeba przyznać, że wokalista ma duży dystans do siebie, bowiem jeszcze w maju 2015 roku w ramach programu „The Tonight Show Starring Jimmy Fallon” odtworzył z dużym przymrużeniem oka swój niefortunny wypadek.

Obejrzyjcie, jak prezentuje się ten skecz:

Jedną z ostatnich akcji charytatywnych Bono był akustyczny koncert na ulicy w Dublinie. Występ odbył się, by zebrać środki na rzecz organizacji Simon Community, która wspiera osoby bezdomne.

Odważylibyście się na przejażdżkę rowerową z wokalistą U2?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Bono