17.05.2019 13:03

Boty sfałszowały wyniki The Voice Kids w Rosji. Dzięki nim wygrała córka milionera

Finałowy werdykt rosyjskiej edycji The Voice Kids został anulowany. Boty sfałszowały wyniki, dzięki czemu wygrała Mikella Abramowa, córka milionera.

Mikella Abramova
foto: kadr z wideo/The Voice Kids Russia/Голос Дети

Wraz ze wzrostem popularności programów typu talent show pojawiły się głosy, że dzieci są w nich faworyzowane. Zarzucano jurorom ulgowe traktowanie młodych uczestników, w wyniku czego powstały też konkursy dedykowane wyłącznie młodzieży. Wśród nich pojawił się jeden z najpopularniejszych tego typu formatów - The Voice Kids, który doczekał się swojej edycji także w Polsce. Co ciekawe, w rosyjskiej wersji programu wzięła udział Mikella Abramova, córka bogatego biznesmena. 10-latka wygrała konkurs z przewagą 56,5% głosów. Jednak według firmy zajmującej się bezpieczeństwem cybernetycznym, wyniki zostały sfałszowane.

The Voice of Poland
The Voice of Poland
Przeczytaj także Powstaje program "The Voice Senior". Kto będzie oceniał śpiewających seniorów?

The Voice Kids w Rosji: Boty sfałszowały wyniki głosowania

Po ogłoszeniu wyników finału szóstej edycji The Voice Kids w Rosji, specjaliści z Group-IB przyjrzeli się systemowi liczenia głosów i odkryli, że zostały one sfałszowane. 

"

Tymczasowe wyniki kontroli potwierdzają, że na głosowanie wpłynęły czynniki zewnętrzne. "

Jak donosi BBC, werdykt został anulowany, a stacja odpowiedzialna za emisję programu oświadczyła:

"

To pierwszy i zarazem ostatni raz, gdy ktoś próbuje ingerować w wybór publiczności w tym programie. Dzieci nie powinny cierpieć za działania podejmowane przez dorosłych. Każdy, kto bierze udział w głosowaniu, automatycznie staje się członkiem naszej Voice'owej rodziny. "

Zobacz też: >>Nastolatek zaśpiewał "Highway to Hell" AC/DC w talent show<<

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News