20.03.2019 15:47

Boty wykupiły bilety na koncert Metalliki? Fani są oburzeni

Wielbiciele Metalliki, którzy chcieli w przedsprzedaży kupić wejściówki na koncert ulubionej grupy, mocno się zdenerwowali, gdy bilety wykupiły boty.

Metallica
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Równo 20 lat temu Metallica wydała koncertówkę "S&M" nagraną we współpracy z orkiestrą symfoniczną z San Francisco. Koncertowe wydawnictwo grupy z 1999 roku rozeszło się w 8 milionowym nakładzie i Metallica postanowiła ponownie wystąpić z orkiestrą. Koncert ma się odbyć 6 września 2019, wtedy również odbędzie się otwarcie Chase Center w San Francisco.

Boty wykupiły bilety na koncert Metalliki? Fani są oburzeni

Ogólna sprzedaż biletów na występ Metalliki z orkiestrą ma ruszyć 22 marca 2019, zaś członkowie fan clubu mogli już 19 marca 2019 zakupić wejściówki. Coś poszło jednak nie tak i wielu fanów Metalliki zalała krew. To nic nowego, że bilety na show zespołu szybko się rozchodzą, ale nikt nie spodziewał się tego, co wydarzyło się w czasie sprzedaży biletów na koncert z orkiestrą. Wejściówki szybko zostały wykupione, przez co wiele osób z fan clubów, którzy chcieli sobie sprawić bilet, zostało z niczym.

Lars Ulrich
Lars Ulrich
Przeczytaj także Metallica pobiła rekord frekwencji na ostatnim koncercie w Louisville

Prawdopodobnie wejściówki rozeszły się w takim tempie przez boty - może świadczyć o tym chociażby fakt, że wiele z tych biletów trafiło już na portal StubHub, gdzie można kupić wejściówkę z drugiej ręki. Ceny biletów osiągają poziom nawet kilka tysięcy dolarów, co świadczy o tym, że rzeczywiście za tę sytuację można obwinić boty.

Poirytowani fani Metalliki oczywiście nie omieszkali wspomnieć o całym zamieszaniu w social mediach:

"

Ta przedsprzedaż to jakiś żart. Moja żona i ja próbowaliśmy kilkaset razy kupić bilety od godziny 10 i nic z tego nie wyszło. Potem Stubhub odsprzedaje te bilety za 10-krotnie wyższą cenę. Od dzieciaka słuchamy Metalliki i widziałem pierwszy koncert S&M w Berkeley. "

Niektórzy na potwierdzenie swoich słów pokazywali, jakie ceny osiągnęły bilety na koncert zespołu:

Zobaczymy, jak rozwinie się sytuacja 22 marca 2019, gdy rozpocznie się normalna sprzedaż wejściówek na koncert Metalliki z orkiestrą.

Metallica
Metallica
Przeczytaj także Czy wiesz, ile Metallica zarobiła na swoim pierwszym koncercie?

Metallica wystąpi w Polsce w 2019

Tymczasem polska publiczność będzie mogła zobaczyć grupę już niedługo na żywo w ramach WorldWired Tour. Metallica zagra 21 sierpnia 2019 na Stadionie Narodowym w Warszawie. Jako goście wystąpią Ghost i Bokassa.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Metallica