04.06.2015 09:53

Boże Ciało tańczy, czyli „pogo” ze świętym obrazem

Oto, jak bawią się religijne osoby w rytm „Sarcophagic Frenzy” Cannibal Corpse... Zobaczcie metalowe świętowanie w czasie procesji!

Boże Ciało tańczy, czyli „pogo” ze świętym obrazem
foto: kadr z wideo

Feretron, czyli za Wikipedią: „przenośny, obustronnie namalowany obraz religijny w ozdobnych ramach, obustronna płaskorzeźba lub figura świętej postaci na podstawie”, bywa wykorzystywany jako element rozrywki, a przynajmniej tak to wygląda... Nie można powiedzieć do końca, że jest to niegroźna zabawa, ponieważ sam akt prezentuje się dosyć zamaszyście.

Zobaczcie „feretron dance” tańczony w rytm deathmetalowego utworu!

Cała ta zabawa to tak naprawdę kaszubski rytuał polegający na pokłonach ze świętymi obrazami w celu oddania hołdu postaci znajdującej się na feretronie. Przyznajcie jednak, że w połączeniu z muzyką, wygląda to dość psychodelicznie...

Jak świętują w Rosji?

W kraju, który tak naprawdę nie tylko jest państwem, ale też stanem umysłu, nie brak dziwnych zwyczajów związanych z religijnymi obrzędami... Nie jesteśmy pewni o co do końca w tym wszystkim chodzi, ale tak - oto film, w którym pewien człowiek idzie na czworaka przed cerkwią z duchownym na plecach. Z czasem kapłan sam zaczyna kroczyć... po swoim własnym „przewoźniku”.

Wygląda to tak samo, jak brzmi... Zobaczcie sami!

A jak Wy najchętniej świętujecie? :)

Magda Słomka
Tagi: Duperele Cannibal Corpse