18.07.2018 13:17

Brandon Flowers (The Killers): Bez wiary stałbym się jedną z ofiar rock’n’rolla

Wokalista grupy The Killers w najnowszym wywiadzie opowiedział między innymi o tym, jak wiara uratowała go przed niebezpieczeństwami branży muzycznej.

Brandon Flowers
foto: East News/Rob Loud/REX/Shutterstock/Rex Features

15 lipca 2018 roku amerykańska stacja telewizyjna CBS w swoim porannym programie „CBS Sunday Morning” wyemitowała materiał dotyczący zespołu The Killers. Lider grupy, Brandon Flowers opowiedział w nim między innymi o początkach pochodzącej z Las Vegas grupy oraz swoich osobistych przeżyciach związanych z pracą w biznesie muzycznym.

Wokalista The Killers naśladowcą Elvisa?

Na początku krótkiego materiału reporterka CBS odwiedziła The Killers za kulisami jednego z koncertów. Kobieta zwróciła uwagę na to, że frontman grupy był wyraźnie zdenerwowany nadchodzącym show.

"

Wyjście na scenę i występowanie przed 70 tysiącami ludzi, nie jest normalne. Nigdy nie czuje się całkowicie swobodnie. "

Na scenie Brandon Flowers  zdaje się całkowicie zapominać o stresie, jest charyzmatyczny i energiczny. Wokalista skromnie przyznaje, że podczas swoich występów wzoruje się na Elvisie Presleyu.

"

Jestem jedynie sławnym naśladowcą Elvisa. Tak jak każdy z nas. "

Gdy prowadząca rozmowę dziennikarka przyznała, że muzyk z wyglądu wcale nie przypomina Króla, ten w żartobliwy sposób zapewnił, że z całych sił próbuje wypaść podobnie.             

"

Staram się! Robię wszystko co umiem.  "

Brandon Flowers opowiedział o swojej wierze

Podcza rozmowy Flowers wspomniał również o swoich przekonaniach religijnych. Wokalista należy do kościoła Mormonów i zawsze otwarcie przyznawał, jak ważna jest dla niego wiara.

"

Nie chodzę do kościoła, jedynie dlatego, że nie mam nic lepszego do roboty w niedzielę. Naprawdę w to wierzę. "

Artysta podkreślił również, że gdyby nie był tak mocno związany z mormonizmem, prawdopodobnie branża muzyczna odcisnęłaby na nim swoje piętno.

"

Nie wiem jak wyglądałoby moje życie bez wiary. Myślę, że stałbym się jedną z ofiar rock’n’rolla. "

The Killers w trasie koncertowej

Grupa The Killers znajduje się obecnie w trakcie promocji swojego najnowszego albumu, wydanego w 2017 roku „Wonderful, wonderful”. Podczas trasy, nawet pozornie spokojnemu Flowersowi nie udało się uniknąć nerwowych sytuacji. Na jednym z ostatnich występów grupy, który miał miejsce 6 lipca 2018 roku wokalista miał problemy ze sprzętem, w wyniku czego zniszczył kilka rzeczy na backstage’u.

Olga Konarzycka
Tagi: Duperele The Killers