Brazylijski zespół nagrał deathmetalowy cover utworu Motörhead

Maciej Koprowicz
13.03.2018 14:38
Brazylijski zespół nagrał deathmetalowy cover utworu Motörhead Fot. kadr z wideo

Utwór grupy Crucifixion BR jest hołdem dla zmarłych muzyków brytyjskiego zespołu. Zrealizowano do niego animowany teledysk.

Lemmy Kilmister, lider Motörhead zmarł 28 grudnia 2015 w wieku 70 lat. Kilkadziesiąt dni wcześniej, 11 listopada 2015 odszedł perkusista najsłynniejszego składu zespołu, Phil „Philthy Animal” Taylor. W tym roku fani brytyjskiej grupy przeżyli kolejny cios – 10 stycznia 2018 zmarł były gitarzysta Motörhead, „Fast” Eddie Clarke. W ten sposób „po drugiej stronie tęczy” spotkał się cały skład z pięciu pierwszych albumów zespołu.

Hołd dla zmarłych muzyków brytyjskiej grupy oddał brazylijski zespół Crucifixion BR, tworzący muzykę w stylu blackened death metal. Muzycy z Ameryki Południowej nagrali swoją własną wersję singla „Bomber” z identycznie zatytułowanego albumu z 1979 roku. Zamiast kopiować styl Lemmy’ego i spółki, przedstawili kultowy utwór w typowym dla siebie brzmieniu. Motörhead na deathmetalowo? Brzmi ciekawie!

Co więcej, do utworu Crucifixion BR powstał animowany teledysk, z rysunkowymi wizerunkami muzyków kapeli – wokalisty i gitarzysty Marcio „Maxxa” Guterresa, basisty Beto „Factusa” i perkusistki Juliany Novo. Posłuchajcie i zobaczcie sami:

Cover „Bombera” znalazł się na brazylijskiej składance w hołdzie Motörhead, zatytułowanej „Going To Brazil”, która ukazała się w 2017. Utwór będzie także bonusem na albumie studyjnym Crucifixion BR, „Human Decay”, który ma ukazać się w 2018 roku.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.