27.12.2018 16:39

Brian "Head" Welch podsumował 2018 rok: Rock ma się dobrze i nie wiem, czemu reszta narzeka

Rock umarł? Muzyk Korna uważa, że scena rockowa jest w bardzo dobrej formie.

Brian Head Welch z Korn
foto: Retna/Avalon/REPORTER/East News

Kończy się rok, czas na podsumowanie 2018. Chociaż grupa Korn jest teraz mocno zajęta, bo pracuje nad nowym albumem, to Brian "Head" Welch znalazł moment na podsumowanie tego muzycznego roku. Serwis Loudwire postanowił zapytać go o najciekawsze płyty i muzyk wraz z córką Jenneą chętnie opowiedział na to pytanie.

Brian "Head" Welch podsumował 2018 rok

Jaki zespół został wytypowany przez gitarzystę Korna na samym początku rozmowy? Brian "Head" Welch jest zachwycony nagraniami kapeli The Fever 333. Muzyk wyznał, że był w studiu Johna Feldmanna, gdzie usłyszał demówki Fever i rozmawiał o gitarzyście kapeli, którego Welch kojarzył jeszcze z działalności w The Chariot:

"

Gdy usłyszałem muzykę The Fever 333, nie miałem pytań - czuć w tym punk i moc Rage Against the Machine. Ludzie będą porównywać ten zespół do RATM, ale uważam, że The Fever 333 mają coś swojego. "

Zespół wydał EP-kę "Made an America" w 2018 roku i ma w planach debiutancki krążek "Strength in Numb333rs", który ukaże się 18 stycznia 2019.

Brian "Head" Welch: Rock ma się dobrze

Gitarzysta jest na bieżąco z wszystkim tym, co dzieje się w metalowym świecie i trzyma kciuki za swoich przyjaciół:

"

Zawsze uwielbiałem Bring Me The Horizon i podoba mi się nowy materiał. Jestem dymny z moich przyjaciół, którzy sprawiają, że rock nadal żyje. Breaking Benjamin jest odlotowy, Five Finger Death Punch również, czekam niecierpliwie na nowy Papa Roach. Tak, rock ma się dobrze, nie wiem czemu cała reszta narzeka. Rock daje sobie radę na koncertach, kogo to obchodzi, że nie jest w mainstreamie, kiedyś tak będzie. Adam Levine może mówić co tylko chce. "

Wokalista Maroon 5 wyznał w jednym z wywiadów, że nie ma rockowej muzyki i najciekawsze rzeczy dzieją w środowisku hip-hopowym. Za te słowa mocno skrytykował go Corey Taylor, który kazał wokaliście Maroon 5 wracać do jurorowania "The Voice".

Czego natomiast słucha córka gitarzysta Korna? Dziewczyna ma nieco odmienny gust muzyczny od swojego ojca:

"

Kocham XXXtentacion. Niedawno odszedł, ale jego najnowszy album "Skins" ukazał się 6 grudnia 2018 i jest bardzo dobry. Na płycie znajdują się 2 hip-hopowe piosenki, ale reszta to alternatywny rock. Ten materiał jest naprawdę dobry. "

Jak więc widać, młode pokolenie nieco inaczej postrzega muzykę rockową. Jonathan Davis jest natomiast zdania, że to właśnie nu metal jest ostatnim, prawdziwym spadkobiercą rocka. Czas pokaże, co też Korn wykombinuje na najnowszej płycie.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Korn